yesil web barindirma hizmeti hakkinda bilgi

Bugün mevcut dünyada, Küresel isinma ve ne bizim eko-sistemine yapiyor etkilerini görüyoruz. Birçok sanayi bir biçimde kendi isine yenilenebilir enerji kullanmaya çalisiyoruz. Bu web hosting sektörü için gerçek haline geliyor. Bu makalede, bu sanayi odaklanmak ve yesil web barindirma hizmeti hakkinda daha fazla bilgi verecek.

Normal web hosting veri merkezleri önemli bir miktar enerji kullanimi iktidara kendi web sunuculari ve tüm gerekli ekipman böylece onu. Bir sadece tüm bu emisyonlarin söndürüldü etkisini hayal edebiliyorum her sunucu için pek çok parça, vardir. Dikkate sadece kendi bilgisayar ve kullandigi güç ve enerji almak ve daha sonra bir veri merkezinin sadece bir odada belki 500 daha ekleyin.

Ayrica bir veri merkezi istikrarli bir serin bir ortamda sunucu ve ekipman tutmak gerektigini fark. Simdi sadece onlar sadece sunucular için güç kullaniyor, ancak sicaklik dogru tutmak için güç kullanmak zorunda olacak.

Büyük ve en iyi yesil hosting firmalari birkaç aslinda günes ya da rüzgar enerjisi kullanarak kendi yenilenebilir enerji üretmek için yetenegi var. Çok sayida isletmenin eski parçalari geri dönüsüm için deneyin veya bir çok sorumlu yesil yaklasim eski ekipman, kagit, plastik, vb imha emin olacaktir.

Sirketlerin bir dizi diger taraftan, günes ya da rüzgar ile elektrik makinelerinin yetenegine sahip, çok degil yapabilirsiniz. Bugün hala en küçük yesil hosting firmalari birçok ellerinden geleni yapiyorlar. Onlar kagit kullanarak durdurmak için bilinen ve bazi onlarla kaydeder her yeni müsteri için dikilmis bir agaç olacaktir. Çok gazlar yayan bir sistem her seyi sayar.

Hosting firmalari yesil hale geliyor baska bir yolu vardir. Onlar ‘karbon kredisi’ olarak adlandirilan bir sey satin alin. Sirket toplam enerji kullaniminin hesaplanmasi ve daha sonra yesil enerji için kredi satin alacak ve kendi güç kaynagi ve tedarik içine koyarak baslayacak.

Evet, bu gerçekten harika bir fikir, ama bunu mal olacak ve fahis olacak ne kadar bilmek isteyen eminim. Ister inanin ister inanmayin, yesil hosting sadece biraz daha fazla maliyeti degil, fiyatlar tabii ki degisir, ama tüm makul fiyatli.

Gerçekten en iyi yesil hosting saglayicisi harika bir seçim seçimi, bu konuda düsünmek, onlar da sizin hakkinizda bakim olacak göstermektedir çevreye önem bir kurulus tarafindan hizmet olacaktir. Fiyat, birkaç dolar veya daha fazla sent olmaz olsun ya da degil ne sekilde olursa olsun yapabilirsiniz çevre ve eko-sistem için iyi hissediyorum.