Windows adanmis sunuculari üzerinde Cisco güvenlik duvari

Eger özel bir sunucu ya da kendiniz için bir tane planliyorsaniz sunucunun güvenligi hakkinda oldukça emin olmak zorunda. Bu özel bir sunucuya geldiginde sunucu için uygun güvenlik düzenlemeleri yoktu neden olarak herhangi bir mazereti yok çünkü. Ayrica, siz de sunucunun güvenlik için sunucu ve düzenlemeler ile sunmak oldugunu hosting sirketi olacak. Windows dünyada en çok bilinen isletim sistemi gibi bir Windows Dedicated Server varsa, güvenlik endise edilmelidir. Windows Dedicated Sunucu güvenligi için size birçok seçenek var ve bunlardan biri, Windows Dedicated Sunucular Cisco güvenlik duvari

Sunucu için sorunlara neden olabilir gelen ve giden baglantilari Windows Adanmis sunucular güvenlik duvari tarafindan izin veya reddedilir. Bu kurallar ve bu kurallara dayali olan cihazlar kümesi tarafindan yapilir. Bu tür bir ayarlama, genellikle tek bir ag üzerinde yapilir ve ayni zamanda bir dizi sebekenin yapilabilir ve bu müsterinin ihtiyacina baglidir. Bu nedenle, ag kaynaklanir tehdit veya güvenlik hatalari önlenebilir. Bu temelde ana sunucu sorunlari önlenir ve sunucu korunabilir sekilde tasarlanmistir.

Cisco güvenlik duvari çalismalari aslinda paketler ya da veri aktarimi birimleri filtreleme. Ve filtrelenmis verilerin TCP ve UDP trafigi arasindadir. Cisco tarafindan yapilan güvenlik duvari aletleri oldukça ünlü ve güvenilir. Bu cihazlar ayni zamanda iyi bilinen ve bir güvenilir Juniper dan iyi rekabet alirsiniz. Cisco ASA, Coyote Linux vb bilinen Linux güvenlik duvarlari bazilaridir. Windows güvenlik duvari, Windows isletim sistemi ile verilir güvenlik duvari insa edilir. Cisco gibi donanim güvenlik duvari da çok güvenilir ve Windows Adanmis sunucular üzerinde yapilandirilabilir. Bazi diger sorunlari ile internet ve virüs ayni oranda büyüyor gibi güvenlik söz konusu oldugunda Dedicated sunucu dikkat çekmek için var.