web sitenizin alani ve bant genisligi degerlendirmek

Internet çok küçük isletmeler gelisiyle onlarin basarili hedeflerine ulasmak için para mümkün olan en az miktarda harcama kendi sofistike siteleri olusturduk ile. Bir web sitesi barindirma için ücretler hizla düsüyor ama sen alani ve bant genisligi basarili olmak için siteniz için gerekli olan ne kadar karar vermek için hala önemlidir.

Depolama alani ve bant genisligi nedir?

Depolama alani web sitesine ayrilan alandir. Bu web sayfalari, herhangi bir veritabani yazilimi, trafik günlükleri ve e-postalari karsilamak için yeterli olacaktir. Bant genisligi bir yerden bir yere bilgi tasiyabilirsiniz ne kadar hizli ölçüsüdür. Sitenizin ihtiyaci oldugunu web alani ve bant genisligi toplam tutari bilmek için çok, çok önemlidir.

Sitenize basit tutun:

Öncelikle, sitede ev sahibi olacak içerik ne tür bulmak. Bir metin dosyasi ya da bir resim, ses veya video dosyasi? Genel olarak düz metin alani en az miktarda gerektirir ama görüntüleri en çok ihtiyaç. Bir dosya boyutu üzerinde düsünmek zorunda tam olarak budur. Bize bir bilgisayarin bit ve byte konusalim. Bir bilgisayarin en küçük birim bit ve 8 bit bir bayt olun. 1024 bayt bir kilobayt olarak adlandirilan bir birim olusturur. 1024 kilobayt bir megabayt olun. Simdi dosyalarini özelliklerini kontrol ederek dosyanin tam boyutunu bulmak. Eger toplam boyutu belirledikten sonra size gereken alan miktarini karar vermek için, bu kolay olacak. Web sitenizin basit tutmak barindirma maliyetini azaltacaktir. Bu gibi daha büyük görüntüleri kullanmaktan kaçinin önemli sayfanin boyutunu azaltacaktir.

Bant genisligi, belirli bir süre boyunca transfer edilebilir veri miktaridir. Bant genisligi satin alinmak için ne kadar, dosya boyutuna baglidir, trafik bir web sayfasi olusturur ve ayni zamanda sayfa indirmek için harcanan zaman. Bu bant genisligi kullanimi kesin bir tahmin olmasi önemlidir. Eger bant genisligi sikintisi varsa net üzerinde güzel olusturma ziyaretçiler tarafindan izlendi olmayacaktir. Bunun yerine oldukça rahatsiz edici olabilir bir hata mesaji göreceksiniz. Siteniz için dogru bant genisligi seçilmesi zor bir sey olabilir. Ama web hosting firmalari ve sagladiklari hizmetlerin gözetiminde her zaman tarziniza uygun mükemmel bir paket olabilir.

Bant genisligi tasarrufu sadece en iyi anlasma satin alma gibidir. Ama nasil kurtarmak için? Ipuçlarini izleyin:

• görüntü deforme olmadan bir dosyayi sikistirin.
• Görüntüleri alici arama motorlari azaltmak için robots.txt dosyalari kullanin.
• yinelenen kodlari önlemek ve isinize faydasi yok forumlari birakin.
•. Sadece pdf dosyalarini Teklif ve RSS beslemeleri kaçinin.
• herhangi bir olagandisi trafik dikkat edin.