web için fastcgi ivme hosting

Benim web hosting sirketi kendi cpanel kontrol paneli bu fastcgi özellikleri sunuyor zaman FastCGI, iki ay önce bu yana dikkatimi gelmek oldu. Ve ben kolayca etkin veya devre disi izin duyuyorum. Ayrica, fastcgi tekrar ve çok daha fazlasi önbellek kontrol seçenekleri ile yükseltilmis. Tüm bu web sitelerinin Proformance artirmak için tasarlanmistir.

Paylasilan barindirma web siteleri her gün 10,000-300,000 sayfa gösterimi aliyorsa, onun zaman fastcgi saglayan dikkate almak. Ya da bunun yerine cgi, örnegin fastcgi gerektiren komut dosyasi yayinlaniyor. RoR. Sen fastcgi etkinlestirmeniz gerekir. Bu php çalistirilabilir saklamak için sunucu önbellek kullanilan, ve sayfa bitirmek yüklü sonra bile bellek onlari saklayarak. Ikinci ziyaretçi ayni sayfa için istekte bulundugunuzda, önbellek adi ve sayfa kullaniciya göstermek oldugunu. Sunucu tüm php çalistirilabilir reprocess ve sayfayi yeniden gerekmez, bu önbellek sistemden sayfa arayacak. Fastcgi fikri bir proxy sunucusu gibi sayfa ve hareket tamponlama, basit çikmak oldugunu.

Önbellek kullanimi dezavantaji bulunmaktadir. Sayfa içerigi yeniden olusturulmaz gibi, eski içerigi kullaniciya göstermek olacak. Web sitenizin dinamik içerik çalisiyorsa, fastcgi sizin için uygun olmayabilir. Bu statik içerik için en iyi is, zaman zaman degisen degildir.

Ikinci sorun tüm komut fastcgi desteklenen olmasidir. Benim wordpress blog için fastcgi etkinlestirmek Örnegin, bazi hata 500 (sunucu tarafinda hatasi) karsi karsiya. Eger senaryo üzerinde fastcgi denemek zorunda. Bu ise yaramazsa, bunu devre disi zorunda.

Eger fastcgi ile hosting için bakarsaniz, su anda fastcgi özellik sunuyoruz Bluehost ve hostmonster barindirma gibi birkaç hosting saglayicisi vardir.