web hosting yönetimi – seyleri dikkate almak

Kendi web hosting plani sizin açinizdan pek çok faktör ve düsünceler baglidir yönetmek için tercih olsun ya da olmasin. Zaman zaman kendi sitesine içerik ve gelistirmeleri eklerken Çogu web sitesi sahiplerinin, site olusturma ve is çalisan ile daha fazla endise duyuyorlar. Onlar için, site bir son için bir araç degil, kendi içinde bir amaç oldugunu.

Onlar da çok az ilgi, ya da site yönetimi ile ilgili veritabani yönetimi, test yedekleme, e-posta yönetimi, disk alani yönetimi, yamalar ve hata düzeltmeleri uygulamak ve tüm bu diger isleri gibi teknik yönetim görevleri için zaman var o zaman genellikle böyledir .

Tabii ki, maliyet her zaman seçmek için web hosting plani türüne karar vermede önemli bir rol oynar. Özellikle küçük bir baslangiç ??is için, bir teknik asistan ödeme sinirlari bütçe akillica disinda olabilir. Teknik danismanlar tarafindan tahsil ücretleri birkaç dolar fazla 100 $ bir saat bir saat (ama bu uç noktada, nispeten vasifsiz olmasi muhtemeldir ve kesinlikle kaliteli bir is saglamak veya islenmez) oldugu kadar az olabilir. Yüksek ucunda, bu sadece küçük isletmeler bir sürü için çok pahali olabilir.

Bu görevlerini yerine kalici çalisanlar ise genellikle çok maaslari, vergi ve üzerinde dikkate sonra ortada bir yerde maliyeti. Genellikle, bu islevler bir web hosting paketi içine dahil edilebilir. Bu bir danisman ise daha ucuz, ama böyle bir web hosting sirketi düsünmek senin yaninda sunucularin bol çalisani oldugunu unutmayin. Nitekim olarak, bu gerçekten köklü ve yogun sirketleri ile basa çikmak için yüzlerce olabilir. Herhangi bir sunucu veya web sitesi için çok fazla bireysel bakim vermek olasidir.

Yeni web sitesi sahiplerinin bazen teknik web hosting terimleri veya sunucu ve site yönetimi dogasi ile korkutmak. Ancak, konu ile biraz alisma düsündügünüzden daha az karmasik oldugunu ortaya koymaktadir. Birçok yönetim görevleri oldukça basit ve dogada tekrarlayan. Sen çok fazla sorun olmadan bu becerileri ögrenebilir. Tabii ki zaman biraz disinda hiçbir sey kaybetmeden yönetici becerilerini bilemek için ücretsiz bir web hosting sirketi ya da bir test sitesi kullanmayi deneyin.

Bir kez bu ögrenme egrisi ele sonra, çok degil bir meydan okuma sunucu yönetimi ve web hosting plani bulabilirsiniz. Hatta bazilari bu görevleri eglenceli olarak görüyorum. Ayrica bir yönetici olan Site sahibi bitmis ürün üzerinde çok daha fazla kontrole sahip – ve siteye isaret ve söylemek mümkün olmak gibi pek çok – ben gurur duygusu ile yaptim. Onlar uzun vadede bunu yapmaya karar o kadar çok gibi bazi webmaster.

Bu eller de ögrenme sitesi sahibi yeni teknik personel veya alinan danismanlari teknik beceri yargiç daha rahat bir sekilde saglayacak. Bir görevi kendiniz gerçeklestirmek için yasadim, onu baskasinin performansini degerlendirmek için çok daha kolaydir.

Her site çok farkli seyler, optimal düzeyde gerçeklestirmek için siteniz için sirayla çalistiran tutmalisiniz perde arkasinda tamamen onlari bir sürü baglidir. Eger görevler becerilerine sahip ve sahip zaman ve bunu yapmak için olup olmadigini baglidir barindirma sunucu tarafinda ve diger web barindirma web yönetmek için karar olsun ya da olmasin. Bu, is her alaninda taahhüt maliyet / fayda analizi türüdür.