web hosting temelleri

Için ev sahipligi gereken internet kullanicilari tarafindan ve bu web hosting firmalari için görülmesi gereken bir web sitesi kullanilir. Web hosting ile, web sayfalari bir sunucu üzerine yüklenir. Bu daha sonra yapilmaz ise bir web sitesi görüntülenemez. Web hosting etkili dünya onu görmek için izin, internet üzerinde web sitesi koyuyor. Aralarinda hosting paketleri milyon ile barindirma binlerce sirket vardir.

Orada hosting için genis bir fiyat araligi; ücretsiz olarak kilo, bir yil binlerce. Ücretsiz hosting birçok sinirlamalar kadar sadece karmasik çözümler için gerek kalmadan web siteleri için düsünülmelidir oldu. Bu paketlerin çogunlugu da bu onlarin para kazanmak nasil oldugu gibi, hosting sirketi tarafindan kontrol reklamlar web sitenizde görünür talep ediyoruz. Bu profesyonelce görünüyor (web ile ilgili olmayan özellikle) çok is siteleri için tavsiye edilmez. Diger ucuz paketleri çok fazla ya da çok karmasik sayfalari olmadan küçük web siteleri için yeterli olabilir. Bu Co-Location gibi ve barindirma yönetilen Gelismis hosting paketleri, büyük siteler veya veritabanlari içindir.

Hosting iki ana gruba ayrilabilir – barindirma paylasilan ve barindirma adanmis. Barindirma paylasilan bir hosting sirketi ayni sunucuda müsterileri, tüm çok, ya da ev sahipligi yapiyor. Bu birçok site için mükemmel yeterli. Web alani diger siteler ile paylasiliyor gibi adanmis barindirma daha ucuzdur. Müsteriler hala kendi URL veya web sitesi adresi var. Adanmis sunucular büyük siteler daha fazla hedefleniyor. Burada bir dizi bir müsteri için bütün bir sunucu disari kiralama. Bu nedenle baskalariyla paylasilmaz ve sadece bir müsteri web sitesi veya web sitelerinin grubu içerir. Bu söz konusu web sitesinin hosting çok daha fazla seçenek ve kontrol saglar.

Bir web sitesi böyle bir sey olmazdi Bir etki alani adi (ayni zamanda bir URL olarak da bilinir), ihtiyaci:

http://www.mywebsite.com/

Bir etki alani adi önce web sunucuya yükleniyor için satin alinir. Bazi web host da bu hizmeti sunmak ragmen, bir süreli etki alani kaydi sirketten satin alinir. Onlar mevcuttur ve kaça mal olacagini görmek için gibi Müsteriler birçok alan adlari olarak arayabilirsiniz. Iki farkli web sitelerinde ayni etki alani adi olamaz. Fiyatlar degisir ve bir yillik oraninda ödenir.

Farkli bant genisligi miktarlarda, web alani ve destegi, hem de diger degiskenlerle hosting paketleri birçok web vardir Yukarida belirtildigi gibi. Bant genisligi veri iletisimi ölçümü ve bir web sitesi ile basa çikabilir trafik miktarini etkiler. Bir web sitesine adamistir daha fazla bant genisligi, daha fazla trafik alma yetenegine sahiptir. Ziyaretçi sayisi bir anda bu asarsa ardindan web sitesi yavaslatabilir, ya da geçici olarak yikmak. Web alani site alabilecegi sunucusunda yer miktaridir. Kullanilabilir fazla web alani, yüklenebilir daha fazla sayfa. Bu video ve ses dosyalari gibi büyük dosyalari, yalnizca metin içeren sayfalara göre daha fazla yer kaplar. Sorunlari ortaya durumda bazi hosting müsterilerine 7/24 destek isteyebilirsiniz. Digerleri Yönetilen Hosting isteyebilirsiniz, hosting tamamen hosting sirketi tarafindan özen nerede. Gerekli destek miktari istemci ve onlarin ihtiyaçlarini bilgi baglidir.

andrew marshall