web hosting için bir rehber

Ilk kisminda, web hosting farkinda olmak gerekir, hangi World Wide Web üzerinde belirli bir sunucu üzerinde web sitesi veya web sayfalari ayirmak için bir internet hizmetidir. Web sunucu barindirma tüm verilerinizi depolar ve bu nedenle veri merkezi olarak görev yapar. Talimatlarin koyma asagidaki gibidir:

ücretli veya ücretsiz web hosting plani seçim

Eger ücretsiz bir web hosting veya ücretli bir web hosting plani isteyip istemediginize karar vermeniz gerekir her seyden önce. Ücretli bir web hosting plani kendi online trafik gereksinimlerini desteklemek için ekstra özellikler gerek büyüyen sirketler için yararli iken ücretsiz web barindirma yeni baslayanlar için karli olabilir. Büyüyen isletmeler için yeni baslayanlar ve gelismis bir hosting için temel bir hosting plani tercih edilmektedir.

Web Sitesi için Alan seçimi

Sonraki web siteniz için bir dominio seçmektir. En iyi dominio kolayca hatirlanacak bir, kisa ve büyü kolaydir. Fantezi ya da iddiali isimleri kaçinilir. O zaman resmi olarak bu kadar baska hiç kimse ayni adi kullanabileceginiz dominio kayit olmaniz gerekmektedir.

en iyi web hosting sirketi seçerken

Gibi bir web barindirma sirketi seçerken dikkat edilmesi gereken bazi özellikler vardir; depolama, bant genisligi, veri transferi teklif, güvenilirlik, sunucularin hiz, teknik destek, kullanim kolayligi, güvenlik, esneklik, up-time yüzdesi, disk alani ve maliyet etkili vb

web barindirma son teknikleri olmalidir

Web barindirma yeni isletim sistemi ve yol bloklari ve ziyaretçilerin özel kolayca yüklemek ve web sitenize göz atmak için izin web sitenize trafik çekme kapasitesine sahiptir emin olun.

web sitesi yayinlama ve bina

web sitesi olusturma ve yayinlama için en iyi yazilimi kullanin. Bu hizli ve bu birkaç dakika içinde yapmak için nispeten kolay.

web sitenizin popüler arama motorlarinda yer almak

Trafik sürekli bir akis alarak web sitesini tanitmak için web hosting olarak, web sitenizin potansiyel ziyaretçilerin maruz yapar ve dolayisiyla satis ve is arttikça web sitenizin popüler arama motorlarinda yer almak gerekmektedir.

trafik analizi ve düzenli yükseltme

Web barindirma kendi web sitesi ve zirvesinde hacmi ile en yogun zamanlarda içine trafik hacmi analiz etmek en önemli. Ayrica derece ve iyilestirme kadar gerektiren alanlarda analiz.