web hosting dört tip

ücretsiz web barindirma hizmeti

Bu alabilirsiniz Web hosting en temel türüdür. Ücretsiz Web hosting genellikle reklam destekli ve sinirli özellikleri sunar. Bu sadece baslangiç ??ve trafik isik olacak küçük bir kisisel site barindirma sadece ilgilenenler için en iyi seçenektir.

Ücretsiz Web host bir alt alan adi (yoursite.example.com) veya bir dizin (www.example.com/ ~ yoursite) verecektir. Onlar bant genisligi ve depolama az miktarda içerir ve MySQL, PHP, birden fazla e-posta adresleri ve site istatistikleri için destek çok az teklif etmektedirler.

paylasilan web barindirma hizmeti

Paylasilan barindirma web barindirma hizmeti en popüler türüdür. Hemen hemen tüm büyük web sitelerine orta küçük isletmeler, ve profesyonel siteleri hosting ihtiyaçlari için mükemmel bir çözüm olarak barindirma paylasilan bakin. Bu varliklarin hiçbiri onlari bir satin alma ve çalistirmak için çok pahaliya mal olacagini gerçegini söz degil, her yerde bütün bir Web sunucusunun tüm kaynaklari yakin gerektirir.

Adindan da anlasilacagi gibi, paylasilan Web host birden fazla sitesi ayni sunucu üzerinde barindirilan izin verir. Bu ana, diger kullanicilarin bir dizi ile birlikte bir sunucu çalisan sorunla ugrasmak istemeyen kullanicilar için iyi sistem yönetimi, saglar.

Bu hosting plani özelliklerini bagli olsa da, çogu sunucu özellikleri PHP veya ASP, MySQL, birden fazla e-posta adresleri ve ücretsiz bir host daha fazla bant genisligi ve depolama da dahil olmak üzere, kullanici için hazir olacaktir. Tek dezavantaji diger sitelere bir dizi ile bir sunucu paylasimi ile dogal olan olasi güvenlik riskleri oldugunu.

özel web hosting – yönetilmeyen

Bu daha fazla bant genisligi, depolama, ve ücretsiz ya da paylasilan hosting sunamiyoruz diger sunucu özellikleri isteyen kullanicilar için mükemmel bir seçenektir. Özel bir sunucu olan büyük bant genisligi kapasiteleri söz degil veritabanlari ve kullanici olusturabilirsiniz e-posta adresleri sinirsiz sayida, oldugu anlamina gelir. Normal adanmis sunucu planlari kullanici aylik bant genisligi 1.000 500 GB vermek ve ekstra depolama gerekli ise, yeni bir sabit disk sunucusu için satin alinabilir.

Bazi kullanicilar için, yönetilmeyen bir özel ev sahibi olan büyük bir dezavantaji kendi sunucu yöneticisi olmasidir. Bu görevi nasil basa bilmiyorsaniz, iki seçenek vardir: bir sunucu yöneticisi olmak hakkinda bilgi edinmek, ya da sadece bir sonraki Web hosting seçenegi için gidin.

özel web hosting – yönetilen

Eger özel bir sunucunun büyük zaman yetenekleri istiyorum ama sunucu yönetimi hakkinda ögrenme güçlük ugrasmak istemiyorsaniz Yani, o zaman bu sizin için mükemmel bir seçenek olmalidir.

Bu yol gidis size sunucu kalkarken ve çalisan yardim olacagi anlamina gelir, ve bir sey hiç yanlis gitmeli eger yardim hazir olacaktir. Bu söyleniyor, bu bazi internet çaliskan arastirma yapmak en azindan yakin ve güvenilir bir kisi, ya da bir sevk almak en iyisidir.

Fiyatlandirma, ne kadar güvenilirlik, güvenlik ve destek derinligine bagli olarak degisir.