web hosting – açiklamama izin ver

Eger bir web sitesi istiyorsaniz baska bir sey yapmadan önce, daha sonra, bazi web hosting almak için ihtiyacimiz olacak.

Bu web nasil çalistigini tam olarak çok emin olmayabilir, ama merak etmeyin – Bu oldukça karmasik, ve gerçekten kendi web sitesi yapmak istiyorum kadar hakkinda bilmeniz gerekmez. Temel olarak, bir web sitesine gitmek her zaman, size bu web sitesinin sayfalarinin kopyalarini gönderir baska bir bilgisayarda (sunucu olarak adlandirilir) baglanmak. Sunucu binlerce insan web en büyük sitelerinde bu sayfalar için her saniye soran olabilir gibi, güçlü olmak zorunda.

Küçük bir site için, kendi sunucusu gerekmez. Bir sunucu olarak çalistirmak için kendi bilgisayariniza kurmak olabilir, ama bunu açik ve gün boyu Internet’e bagli birakmak olurdu, ve sitenizin popüler hatta biraz var eger baglanti muhtemelen mümkün olmaz hallederim. Bunun yerine, ne çogu insan kendi ziyaretçi indirmek ve ihtiyaç duyduklari herhangi bir ekstra özellikler için ne kadar veri bagli olarak farkli bir aylik ücret ödeyerek, bu büyük sunuculardan birinde bazi alani kiralamak oldugunu.

Olan sunucu üzerinde yer kiralamak oldugunu – Eger bir web sitesi istiyorsaniz, o zaman, yapmaniz gereken ilk sey bu web host biri sizin için en iyi oldugunu bulmak. Çok bir ev kiralamak isteyen gibi, bu gerçekten kisisel zevk meselesidir. Çok host haksiz yüksek fiyatlar sarj etmek için anlayis müsterilerinin eksikligi av olarak daha fazla ödeme, kalite garantisi degildir. Genel olarak, iyi bir web hosting sirketi bulmak için en iyi yolu, etrafinda sormak degerlendirmeleri okumak ve insanlarin deneyimleri için forumlarinda istemektir. Sik sik ne iyi bir anlasma gibi görünüyordu aslinda bir felaket oldugunu göreceksiniz, ve çok daha iyi bir sey dogru yönetilebilir.