VPN baglantisi kullanarak nedenleri

Aksi VPN baglantisi olarak bilinen sanal özel ag baglantisi bilgisayar iletisimi en özel kapsami arttirmak ya da güvensiz bir özel ag güvenli bir uzantisi kolaylastirmak için mevcut bir ag üstünde bir ek yazilim katmani olarak uygulanan güvenli bir bilgisayar agi ag internet denilen.

VPN baglantisi temelde büyük isletmeler ve çalisanlari uzak masaüstü güvenli örgütsel aga erisim saglamak için sirket tarafindan kullanilir. Bir VPN baglantisi en yaygin kullanilan noktadan noktaya baglanti sistemi daha karmasik bir ag yapisi içerir. Bizi anonim World Wide Web’i taramak ve kisitli alanlarda güvenli bir aga erisim saglamak.

Sirketlerin pek çok sayida yavas yavas VPN baglantisinin gerçek yararlari gerçeklestirmek için geliyor. Henüz hiz, güvenilirlik, güvenlik ve islevsellik arzu özellikleri ile ihtiyaci onlara önemli para tasarrufu saglar kendi ag hitap etmektedir.

Önce VPN baglanti hizmetleri ortaya çikmasi için, is evler bir seçilmis grup arasinda güvenli bir sekilde veri paylasmak böylece fiziksel olarak baglantili baglantilari olusturulan aglar güvenmek zorunda. Ancak, ülke veya tüm dünya içinde bilgi büyük miktarda paylasimi onlari modem bankalar ve WAN dogru çok harcamak gerekmez.

Simdi VPN baglantisi sirketlerin ana kurumsal site ile evden, uzak kullanicilar ve hatta uzak ofisler baglamak için basarili bir sekilde kullanabilirsiniz üçüncü taraf internet tasima tesis getirmistir. Onlar daha da böylece etkin maliyet azaltarak uzak baglanti bant genisligi kapasitesini artirmak için DSL teknolojileri içeren düsünebilirsiniz. Maliyet Bu tasarruf daha sonra tüm ekip verimliligini gelistirme yatirim olabilir.
VPN baglantisi herhangi bir ek altyapi gerek kalmadan ölçeginde agin yetenegi genisleme saglar. Yine kira hat aglari kullanarak sirketlerin kolayca bant-genisligi ek fiziksel tercih ve ayni maliyet içinde VPN baglantisinin tesisleri var olabilir. VPN cihaz ve ISS’ler ve yeni kullanici eklenmesi için yol yapmak ile uyumlu bulunur.

VPN gelismis kimlik dogrulama ve sifreleme protokolleri kullanilmasi iletilen verilerin yetkisiz erisimi engeller hem de güvenlik en üst düzeyde saglar sadece. Orada SSL gibi daha gelismis veri sifreleme teknolojisi ama her yerde kullanilamaz. Ama VPN böyle bir kisitlama arinmis ve sirketin veri paylasimi ihtiyacini karsilamak için çalisirken daha fazla esneklik sunuyor.