veri merkezleri hakkinda tüm

Veri merkezi bir bilgisayar sisteminin önemli bir bilesenidir ve ayni zamanda en savunmasiz. Bu veri merkezi Colocation veya adanmis sunucu barindirma saglayan sirketlerin tesislerinde yerlestirilir. Basitçe söylemek gerekirse, veri merkezi (küçük ya da bireysel is yönelik büyük ölçekli sunucu Colocation veya biri için) bir bilgisayar agi en temel sistemleri, yedek güç hükümler, güvenlik ekipmanlari ve klima gibi tutulur yerdir. Biz bilgisayar çok saklanir, burada çok veri basvuruyorsunuz. Veri Merkezi Hindistan Yeni Delhi, Chandigarh, Jaipur, vb gibi büyük Hint sehirlerde dünya çapinda veri merkezlerinin gelistirilmesi sonra hesaplamak için bir isim haline gelmistir

Pek çok müsteri ile firsatlar daha çok bir veri merkezi gerekmez daha bu büyük bir organizasyon. Bir banka bunun tipik bir örnegidir. Bir banka diger ilgili verilerle bir müsterinin hesabinin tüm bilgileri depolayan bilgisayar agi çesit ile bir veri merkezi vardir. Veri merkezleri gereken bir diger büyük ölçekli organizasyon bir üniversitedir. Bir veri merkezinde üniversite için depolanan bilgiler çok farkli olacaktir. Bu ögretmenler, ögrenciler, sivil ögretim elemanlari ve yilda müdürlerin kisisel bilgileri içerir, ve ayni zamanda üniversitenin binalari, basarilari, ve fiziksel, zihinsel ve fiziksel tarihi hakkinda bilgi. Sunucu barindirma sirketleri bu kadar büyük veri merkezleri Yeni Delhi ve Jaipur gibi büyük sehirlerde mevcut Hindistan’da veri merkezi Colocation gibi sunmak için birçok olanak var.

Bir banka, üniversite, ya da bir is kurulusun sürekli islemesi için önemli olan özel ya da paylasilan hosting tutun Söz konusu bilgi veri merkezi Colocation Hindistan tesis. Böylece, önemli verilerin bu tür kayip olamaz. Bu tür veri merkezleri için güvenlik önlemleri normalde çok güçlü ve bu nedenle arizali bir veri merkezi bilgisayar sistemi önlemek çevre bakim sistemlerdir. Bu Yeni Delhi gibi sehirlerde bazi veri merkezi Colocation Hindistan servis saglayicilari Reliance ve Tata müsterilerine oldugu gibi mükemmel hizmet ve seçkin müsterilerine vermek. Bu Hint servis saglayicilari ABD sunucu barindirma saglayicilari ile iyi düsünülmüs ittifaklar olusturdular. Bu Hindistan’da teknolojik büyüme için bir hediyedir dünyanin birçok alanda hizli internet hizlari saglamak için önemli bir oyuncu olmak için Yeni Delhi merkezi haline gelmistir.

Veri merkezleri neredeyse kesinlikle yedekleme bilgisayar ya da ayna sürücüler önemli veri kaybina karsi koruma var. Bu yedekleme bilgisayarlar veri merkezi Colocation Hindistan bile elektrik kesintileri durumunda onun iyi verimli sunucu söhretli ve web hosting Hindistan koruyabiliyor, böylece elektronik güç degil, ayni zamanda pil gücü degil yalnizca rutin bagimlidir.