üst açik kaynak yönetim sistemleri ve hepsi ücretsiz

Bir sözde “açik kaynak” varsa bu kaynak kodu degismis ya da degistirilmesi gereken mevcut oldugunu anlami. Bu gelistiriciler için büyük bir firsat yapar

uygulama veya program gelistirmek için. Bazi bir ücret gerektiren ve bazi ücretsizdir.
Içerik Yönetim Sistemleri gelen pek çok faydalari vardir. Ve daha fazla bilgi için sorun degil: hepsi ücretsiz.
• WordPress kullanarak
Bu herkese tavsiye ettigi biridir. Bu bloglar için kullanilan ve MySQL ve PHP kullanilarak yapilan bir yayincilik uygulamasi var. Web sitelerinin bin onlarca WordPress kullaniyor ve çok yaygin olarak bilinen haline gelmistir. Çok kullanilabilir sablonlari ve eklentileri kullanimi kolay bir grup vardir.
• Joomla kullanarak
Bu bir veri depolamak için MySQL kullanir ve PHP kullanilarak yazilmistir. Sahip oldugu özellikler RSS beslemeleri, sayfa önbellege alma, flas haber, anketler, bloglar, arama, sen uluslararasi sayfalari ve dil destegi yazdirabilirsiniz. Bu web üzerinden dünya çapinda içerik yayinlamak için büyük bir kaynak var.
Bu 5 yil için disari olmustur ve o zaman milyon iki buçuk indirme üzerinde olmustur. Joomla ile kullanmakta serbesttirler birçok eklentileri vardir.
• Ne Drupal hakkinda
Drupal arka uç sistemi olarak Internet üzerinde genis bir kullanimi vardir. Bu data.gov.uk ve whitehouse.gov gibi büyük siteleri için kullanilir. Bu is ve yönetim ile isbirligi için kullanmak için harika biridir. Dagitim Genel Kamu Lisansi (GNU) tarafindan yapilir.
• mambo unutamam
Bu CMS platformu büyük olanlar küçük web siteleri için kullanilir. Mambo çünkü sahip birçok eklentileri kullanicilari için son derece kolay hale gelmistir. Mambo belgeler, e-ticaret ve forumlar, multimedya galerileri, ve çok daha fazlasi yönetimi arabalari, araçlar alisveris oldu. Bu Mambo Açik Kaynak için MOS çagrilacak kullanilan.
• Ve En Son olarak, Tasinir Tip
Bu bir web günlükleri için bir yayin sistemi olarak gelistirildi ve onurlandirildi. Disinda alti, ürettigi sirket, 2001 yilinda Ekim 8. üzerine yayinladi. Aralik 2007 yilinda, onlar Genel Kamu Lisansi (GNU) ile yeniden lisansli.