Tayland etrafinda, halt bazi insanlar temel gelip nasil bir denetim nedir

Birçok kisi kavrami denetim duydum ama nadiren aslinda ne anlama geldigini belirler. Ayni zamanda çok iyi bir denetim Eger mükemmel bir yerde oldugu durumda ne oldugunu bilmek için çalisiyoruz. Bagimsiz denetimimiz, aslinda bir kurulus, sirket veya essiz bir mali kayitlari onlar dogru ile birlikte kesin oldugunu sirayla dogru kontrol edildigi bir muhasebe tekniktir.

Onlarin fonlarin yanlis veya zimmet saglik ortaya çikarabilir gibi dürüst olmayan sirketlerin bagimsiz denetim korku ise mükelleflerin bir çok, bir IRS denetim korkusu. Bagimsiz denetimimiz, sirket dürüst tutmak hem de çalistiklari hangi örgüt üzerindeki mali durumu hakkinda yatirimci ve isveren güvence ile yardimci olur.

Bu denetimlerin temelde iki tür kesfedeceksiniz. Bunlar.:
* Iç denetimler
* Bagimsiz denetim

Denetimler genellikle herhangi bir taraflilik olmadan gerçeklestirilir.

Sirket iç denetim genellikle çünkü ilgili kurulusun muhasebe departmaninin yapilmaktadir. Çesitli sirketler edebilmek için farkli mali tutmak için ve örgütün kamu ticaret yolunda gidiyor olup olmadigini görmek için, ve raporlar hissedarlari tarafindan inceleme için elde edilebilir olup olmadigini ögrenmek amaciyla düzenli iç denetim denetimleri gerçeklestirmek oldugu görülmektedir .

Bu harici veya bagimsiz denetim dis denetim hizmeti veren uzmanlasmis profesyonel muhasebe is gibi web siteleri tarafindan yapilir.

Her iki durumda, banka iddialari, defterleri, vergi bilgileri, rulo disari kabuk, resmi yayinlanan raporlar, iç mali raporlar, alacak ve borç hesaplari da dahil olmak üzere kurulusun mali kayitlari incelenip olacak. Denetim sirasinda, sirketin kayitlari tamir ve ele alinmasi mümkün farkliliklar ve yanlisliklar her türlü bulmak için yakindan denetlenir.

Denetim yapilmasi kuruluslari ile birlikte birçok sirket için çok önemlidir. Bunun birçok nedeni vardir.

Büyük bir denetim yaygin tanimak içine en kolay muhasebe hatalari getiriyor. Ayrica, denetim döneminde para (varsa) zimmete para geçirme gibi ugursuz konular da ilgi odagi haline getirilecek. Genellikle kendilerini organizasyonun yani sira bu tür kararlarin kurtarmak için bazi yanlis finansal kararlar bulmak mali mücadele olacak kuruluslar sonra sadece çok yakin bir denetim tarafindan açiklanmistir.

Bu yüzden bir denetim de fonlarin yüksek kötüye nedeniyle iflasin esiginde üzerinde sirket eger açiklamaktadir olur. Worldcom ve Enron gibi örnekler, farkliliklar denetimler yoluyla maruz nerede akla gelecektir.

Herhangi bir yanlislik bir bagimsiz denetim yoluyla açiklanir Tipik olarak, bu gerçekten sirkete nihai raporda denetçiler tarafindan tamir edilir. Vaka sayisi, denetim çok da denetim raporunda bir kopyasini alacaksiniz Borsa Komisyonu gibi bir dis kurum tarafindan siralanir.

Sonuç olarak, o Özetle, sirketler yanlisliklar kesip ve bir organizasyon için var fonlarin bu kötüye kullanimi önlemek için denetlenmektedir.