Sunucu güvenilirligi önemi

Eger hangi web hosting sirketi web siteniz için kullanmayi tercih ediyor çesitli faktörlere göz önünde olacagim hiç süphe yok. Esas olarak, size paylasilan bir sunucu gerekiyorsa düsünüyor olabilir, ya da kendiniz için tüm olsun özel bir sunucu ile mutlu olacak eger. Bu web hosting baska bir sey daha ne kadar ucuz hakkinda daha fazla ilgili olabilir. Bunlar çok önemli – bir sunucu bir sey her tür uygun degil gibi. Herkes fiyat ve kisisellestirme gibi farkli tercihleri ??vardir. Ancak, ne olursa olsun bir sunucu istediginiz seyin ayrintilari ariyor gereken bir sey var.

Yani, güvenilirliktir. Bu sunucularin çökmesine ya da her bir süre içinde asagi gitmek için nadir degildir – aslinda, büyük olasilikla en sevdiginiz ve son derece basarili web sitelerinin bazi zaman zaman bile ne gördüm. Kesinti sunuculari ile kaçinilmaz olsa da, bu tamamen kabul gerektigi anlamina gelmez. Rutin daha onunla ne kadar sinirli daha etkileri iner bir sunucusuna sahip. Aslinda, etkileri isinizi ya da web sitenizin genel performansini etkileyen nasil açisindan çok kalici olabilir.

Bir an için görüs misafir takimin noktadan kendinizi düsünün – onlar zaten web sitesi ile asik ve ona rutin ziyaretçiler, o zaman sunucu ile küçük bir sorun onlari tamamen ziyaret durdurmak olasidir degil. Seni seviyorum bir siteyi ziyaret etmeye çalisirken zaman içinde sürekli bir hata mesaji ile karsilandi Ancak, düsünün. Sadece sonunda hayal kirikligi disinda ziyaret durmuyordu? Sunuculari asagi giderken, sadece onlar operasyonel olmadigini anlar için gevsek is anlamina gelmez. Zamanla, potansiyel ziyaretçiler sadece güvenilmez bir sunucusuna sahip bile gerçekten gidiyor girmeden önce zemine web sürmek için harika bir yoldur, yani tamamen sitenizi ziyaret durdurabilir.

Bu sorunun bir cevabi iki seyden biridir. Eger paylasilan bir sunucuda oldugunuz durumda, sik sik çöküyor saglayicilari degistirmek zamani anlamina gelir. Ancak, kendi web siteleri için özel sunucular üzerinde olanlar çözüm yönetilen barindirma bulmak kadar kolay oldugunu görebilirsiniz. Bu size sunucu sürdürmenin sorumlulugu çikmadan özel bir sunucu Perks tüm (bu, sitenin kisisellestirme ve kontrolüdür) saglayacaktir – yerine, profesyonel bir olasilikla sorunu ortadan kaldirarak, bu ilgilenir tamamen.