ssl sertifikasi önemi

SSL Güvenli Yuva Katmani anlamina gelir. Bu çalisma SSL yapar barindirma sunucusu bilgisayarinizdan veri dönüstürme. SSL yoklugunda bilgileri internet üzerinden seyahat tüm bilgisayarlar bu durumda kisisel veya gizli verileri SSL olmadan güvenli degildir, görünür olacaktir. SSL temel çalisma siz ve müsterileriniz için güvenli tarayici güvenlik kilidi baslamaktir. SSL sertifikasi satin alma çok zor degil, bir basit bir prosedür takip etmek gerekir. Sadece sertifikalari yayimlamak sirket bilgileri, tanimak istiyorum. Bu yordam, sirket bilgileri dönüstürmek için saf oldugunu. Web Sitesi için SSL sertifikasi olusturur barindirma hizmeti size web sitesinde SSL güvenligi için yüklemeniz gerekir güvenilir bir kod verilecektir. Önce SSL sertifikasi satin almak ve daha sonra mevcut hizmet için ödemek zorunda kalacak olacaktir. Normalde bu hizmet yillik olarak gelir. SSL güvenlik maliyeti seçtiginiz güvenlik düzeyi ve aldiginiz SSL sertifikasi türüne baglidir.

paylasilan ssl
Paylasilan SSL en büyük avantaji, size ücreti az miktarda SSL sertifikasi paylasilan alabilirsiniz edilir. Burada, normalde baskasi sertifikasina sahiptir ve o onun sertifika için kullanilan izin bir izin verecektir. Maliyet düsük miktarda paylasilan SSL sertifikasi SSL güvenlik ile is web sitesi destekler.
Paylasilan SSL sertifikasi en büyük dezavantaji normalde adi sertifika görünür olmayacak olmasidir. Genellikle SSL hizmet alan adinin sertifikada görünür ve ile paylasiyoruz. Diger sorun SSL sertifikasi birakmak veya geri çevirmek satin alan kisiye, ayni zamanda uzak kayma, o Web Sitesi güvensiz yalniz birakmak olacaktir. Normalde ücreti az miktarda ödemek zorunda, o zaman web barindirma sertifika kullanabilirsiniz. Bunun gibi paylasilan SSL sertifikasi bu http://secure.yourdomain.com/ gibi Web sitesi adresi bakmak ~ kullanici adi / çok profesyonel görünmüyor hangi.

özel ssl veya özel ssl
Özel SSL kendi SSL sertifikasi satin almalisiniz. Iste kimlik dogrulanmis bireysel ve özel SSL ile sertifika degil web hosting sirketi adina alan adi almak. Burada SSL sunucu çalistirmak için kendi özel bir IP adresine sahip. Gibi paylasilan SSL ile karsilastirildiginda, özel SSL sertifikasi pahalidir. Bununla birlikte, güvenlik sorumlu bulunmaktadir. Bu durum karsisinda web host çikarsaniz SSL sertifikasi sizinle gelebilir. Müsterileriniz SSL sertifikasi kontrol edebilirsiniz ve güvenilirligini gösterir. Güvenlik düzeyini seçmek için bu hizmeti size mümkün.

sonuç
SSL sertifikasi ziyaretçilerin kendi tarayicinizda uyari mesaji alacaksiniz SSL Web Sitesi identity.In yoklugunda dogrular bir dijital belgedir. Paylasilan SSL ile giderseniz sonunda, o zaman saticinin SSL sertifikasi hosting konum kullanacaktir. Eger özel SSL ile gitmek yine de eger kendi SSL sertifikasi satin almalisiniz.