sharepoint hosting – Windows Sharepoint hizmetleri wss 3.0 ve yosun 2007 karsilastirma

Büyük ve küçük isletmelerde SharePoint barindirma ilgi bir çok sey var. Aslinda, MS SharePoint barindirma iki ürün basvurabilirsiniz – bir platform ve Microsoft Office SharePoint Server 2007 (MOSS 2007) ek hizmetler sunan bir paketlenmis ürün oldugunu Windows SharePoint Services 3.0 (WSS 3.0),. Bu barindirilan SharePoint veya barindirilan MOSS 2007 gibi barindirma hizmeti saglayicilari araciligiyla bu ürünleri satin alabilirsiniz.

Windows Sharepoint hizmetleri (wss 3.0)

Windows SharePoint Services 3.0 (WSS 3.0) MS Windows Server (Microsoft Windows Server 2003 R2 itibaren) en yeni sürümleri ile birlikte veya uygulamalar servis saglayicilar tarafindan sunulan WSS 3.0 paketleri ile SharePoint barindirma seklinde kiralanabilir. WSS için eski bir isimlendirme SharePoint Team Services oldu. Belge kitapliklari içine belgelerin organizasyonu,, sürüm kontrolü yetenekleri, sablonlari ve is akislari, iletisim ve görev listeleri; WSS tarayici tabanli erisim (http ve https güvenli) destekleyici ve belge düzenleme, ortak etkinlikler kolaylastiran bir platform ve kullanici için Web 2.0 özellikleri Bu wiki ve bloglar gibi içerik gelistirdi. WSS 3.0 arkasindaki temel programlama hangi Visual Studio deneyimi olan programcilar ASP.NET 2.0. Net özellestirebilirsiniz.

microsoft office sharepoint Server 2007 (yosun 2007)

Microsoft Office SharePoint Server 2007 (MOSS) WSS 3.0 ile kullanilabilir ek olarak ek islevsellik saglayan bir pakettir. SharePoint hosting islevsellik arayan bir orta ölçekli küçük isletme iseniz, WSS 3.0 sizin için oldukça yeterlidir. Sizin sirket daha sonra ev sahipligi yapti daha sofistike islevsellik ihtiyaci Ancak, MOSS 2007 uygun olabilir. Eger hazir is akislari ve raporlama, gelismis politika yönetimi, denetim ve kayit yönetimi özellikleri, sitelerin artan kisisellestirme, hem de kurumsal arama ve kisi arama olsun standart sürümü ile. Barindirilan MOSS 2007 kurumsal baski is verilerini ve Is Verileri Katalogu üzerinden arama özellikleri içerir. Bu tür bazi Rapor Merkezi, Excel Hizmetleri ve Microsoft Office Server Enterprise sürümü 2007 hosting dahildir Dashboarding olarak Is Zekasi yetenekleri yararlanabilir.

Iki ürün arasinda birkaç belirli farklar asagida listelenmistir:

Kurumsal Içerik Yönetimi – MOSS 2007 barindirma uygun bu noktada WSS ev sahipligi yapti yener. MOSS etkin içerik yönetimi yetenekleri ile birlikte portal kökleri kontrol MS Content Management Server ürün, özellikli. WSS mevcut WSS kullanicilari ile birlikte ortak yetenegi dahil bir amaci ile formüle edilmistir.

Isbirligi – Bu noktada, WSS hosting ve bloglar, wiki, belge isbirligi araçlari, anketler, takvimler ve çok daha fazlasi gibi çesitli isbirligi özellikleri vermek için MOSS, isbirligi için esit derecede iyi hizmet ev sahipligi yapti. Hosted MOSS sosyal aglarla baglanmak için verimli özelligi verir, ama su anda WSS hosting mümkün degildir.

Is Zekasi – Ek Is Zekasi yetenekleri almak MOSS 2007 Hosted ile. Öte yandan, her is bu ihtiyaç ve
WSS barindirma çogu için yeterlidir.