özel sunucular paylasilan web hosting vs

Paylasilan web hosting ile karsilastirildiginda, özel sunucular çok daha maliyeti ancak kazanabilir avantajlari çok daha önemlidir. Dedicated hosting müsterilerine degil, herhangi bir paylasim daha tüm sunucu almak hangi internet barindirma türüdür. Bu isletim sistemi, donanim ve diger uygulamalarin seçimi gibi özellikleri üzerinde tam bir özgürlük saglar. Saglayici sunucu donanim sahibi ve ayni zamanda sunucu üzerinde herhangi bir teknik konuda destek sorumludur.

Adanmis sunucular üstün bir seçim paylasilan web hosting ile karsilastirildiginda yapan ilk sey istikrar ve güvenilirligi. Paylasilan web hosting düzgün yönetilen ama kullanicilarin asiri is faaliyetleri rahatsiz ragmen. Ayrica, kötü kodlama ve sunucu üzerinde ilgisiz komut kullanimi da ciddi endiseler neden olabilir. Öte yandan sadece isinizin ihtiyaç vardir sunucunuzda bu istediginiz uygulamayi ve yazilimlari yükleyin.

Ikincisi ve belki de bu karsilastirma temel endise güvenlik tasimaktadir. Baska hiç sunucu erisebilir böylece barindirma adanmis sunucular size tüm sunucu sahibi. Web hosting sirketlerin çogu dis duvari gibi gelismis güvenlik özellikleri ile özel sunucular sunuyoruz. Bu, sunucu güvenli erisim haklari daha da yardimci olur. Herhangi bir sorun sirketin durumunda da dikkate güçlü bir noktadir hizli teknik destek saglamaktadir. Yönetilen özel sunucular bu tür konularda sansi çok az kalir ve atmost güvenlik tadini çikarin.

Adanmis bir sunucu üzerinde sizin is ihtiyaçlarina göre sunucu özellikleri her zaman yükseltebilirsiniz. Ek bant genisligi ihtiyaci veya ekstra RAM sirket ariyor durumda hiçbir zaman içinde bunu yükseltir. Ayrica, Linux veya Windows isletim sistemi seçimi yani sira sunucu üzerinde Cpanel veya Plesk kontrol paneli seçimi var. Bir hosting müsterilerine belirli özelliklerini yükseltmek mümkün degildir, oysa bunun yerine bütün paketi yükseltmek zorunda.

Bu sitelerin yavas yükleme muzdarip varken gelen bikmis Kullanicilarin çogu barindirma paylasilan. Ancak bu gerçeklesme çok geç geliyor ve zaten kullanicilarin açisindan islerini önemli kaybi maliyeti. Baska bir sey internet isaretleme önemli bir sorun olmaya devam paylasilan bir sunucuda her etki alani için atanan IP adresidir. Bütün SEO uzmanlari asla bu gibi arama motoru olarak siralama ayni IP adresi maliyeti olan ayni sunucuda sitenizin kötü bir komsu biliyorum. Bu sorunu özel bir IP adresi önlemek için tek çözümdür. Eger özel bir IP adresi ile özel bir sunucu üzerinde ise her zaman web siteniz ve ziyaretçilerin hizli bir sekilde indirilebilir olacak. Bu sadece mevcut müsterilerine baskalarina hizmet basvurmak için ama rakiplerinizin ile karsilastirildiginda ayni zamanda arama motorlarinda üst siralari daha iyi sansi elde edeceksiniz tesvik olmaz.