neden is Unix hosting gerekebilir

Eger online is dünyasina dalmak istiyorsaniz, ilk adim bir web hosting paketi seçimi içerecektir. Yeni baslayanlar için, mümkün olan en düsük anlasma bulma ve diger müsteriler söz konusu anlasma ile memnun olup olmadigini kontrol etmek kadar kolay olabilir. Digerleri daha sonra yükseltme sonra kaydetmek ve ücretsiz hosting ile mutlu olabilir. Ancak, web sitesi barindirma genis bir konudur ve seçim için hosting ve bu karar çok önemlidir yapma web çesitli türleri vardir. Eger acele ve çok yakinda web hosting paketi anlasma kabul ederseniz yanlis bir tane var çünkü, kendinizi özellikleri ile sinirlidir bulabilirsiniz. Gözden olsun bir paketin parçalarindan biri genellikle sunucu kullandigi isletim sistemidir. Genel olarak, seçenekler olarak Windows ve Unix isletim sistemleri ve Unix hosting gidis için avantajlari vardir.

Unix hosting çok daha kararli Windows hosting daha oldugunu. Windows isletim sistemi daha kararli bir temel haline olmasina ragmen Unix hosting hala istikrarli tarafinda çalistigi için, birçok web hosting saglayicilari bu yükseltmeleri benimsemis degil. Yakindan Unix ile ilgilidir Linux bilgisi yoksa web sitesi barindirma bu tip korkutmak degil. Ubuntu, Redhat, Mandrake, ve FreeBSD de dahil olmak üzere dostça Linux türevleri vardir.

Kenara istikrarli avantajlardan, ayrica ücretsiz uygulamalar yararlanacaktir. Bir açik kaynak platformu olarak, gelistiriciler kaynak bunlari açik ve bilgi programlama varsa, en iyi is web sitesi uygun daha da bu programlari gelistirmek mümkün olabilir tutmak olusturdugunuz Linux uygulamalari çok. Bu baslangiç ??için bazi yararli araçlar saglar gibi Apache 2 gibi yaygin olarak kullanilan Linux web hosting yazilimi ile baslayabilirsiniz.

Arayüzü etrafinda alma FTP istemcileri ve kabuklari bazi bilgisi gereklidir çünkü Unix için yeni olanlar için hafif bir dezavantaj olabilir. Bu GUI açisindan size biraz rahatlama saglar ya da web sitesi barindirma saglayici size yardimci saglayabilirsiniz Apache sunucusunu kullanabilirsiniz. Pace Çalisma Teknolojileri mükemmel destek ile birlikte iyi bir Unix hosting paketi olan iyi bir web sitesi barindirma saglayicisidir.

Avantajlari geri dönecek olursak, Unix hosting çünkü isletim sistemi daha az kaynak tüketir gerçegi istikrarli taban tutar. Sunucunun özellikleri düsük olsa bile bu hizli performansli siteleri yol açar. Web sitesi olusturucu yazilim gibi uygulamalari daha hizli gerçeklestirir ve Unix barindirma hemen hemen çok faydalari barindiran Windows web alir böylece Pace Work Technologies kapsamli bir listesini sunuyor.

Linux gelismekte olan bir isletim sistemi ve gelistiriciler güncellemeler serbest birakmak için devam ediyor. Bu güncellestirmelerin istikrarli kanallari vurdugunuzda, size ücretsiz olarak sunucu isletim sistemi güncelleme ve isinizin yararlanabilirsiniz yeni tüm özellikleri tadini çikarabilirsiniz. Sadece bir yükseltme ve geçis için önemli miktarda ödemek zorunda çünkü bu büyük ölçüde Windows ile birlikte tezat bile OS baglidir sunucu veya uygulamalar ile sorunlara neden olabilir. Ayrica Windows kullaniyorsaniz yükseltme önce geçici bir çevrimdisi durumda sunucu koymak gerekir. Linux çok daha yumusak bir geçis saglar.

Bunlar sadece Unix web sitesi barindirma sitenize yararlanacak nedenlerinden bazilaridir. Bir kez dogru ev sahibi ile küçük ögrenme egrisi ve ortak geçmesi, is daha hizli gelismeye ve sizin kadar para kaybetmezsiniz.