Linux özel sunucular bir web sitesi is optimize edebilirsiniz

Linux Dedicated Server web hosting Linux çekirdegi kullanmak Unix benzeri COS, dizüstü bilgisayar veya bilgisayar isletim sistemleri, ailesine gerektirir. Uygulamalar cep telefonlari, video oyun konsollari, tablet bilgisayarlar ve süper ve büyük boy sistemler de dahil olmak üzere daha büyük sistemler de dahil olmak üzere dizüstü bilgisayar veya bilgisayar donanim sistemleri çok çesitli monte edilebilir. Linux da önde gelen sunucu isletim programi ve aslinda dünyanin en hizli süper 10 sürücüler.

Yaygin Linux sistemleri kullanan uygulamalar OpenOffice.org ofis uygulama paketi, GIMP resim editörü ve Mozilla Firefox internet tarayicisi içerir. Bu modüler ve ag, dosya sistemi ve periferik erisim kollari monolitik bir çekirdek kullanan bir Unix benzeri isletim sistemi.

Bir Linux sistemi kullananlar bir grafik kullanici arayüzü, bir komut satiri arayüzü ile veya gömülü sistemler için sik iliskili kontrolleri, yoluyla çalisir. Varsayilan mod genellikle masaüstü sistemleri için bir grafik kullanici arayüzü. Komut satiri arayüzü özellikle gecikmis veya tekrarlayan görevleri oldukça basit süreçler arasi iletisim ve otomasyon sunan uygundur. Bir emülatör programi sik komut satiri arayüzü erismek için bir Linux masaüstü kullanilir. Bu yaygin bir UNIX sistem ile iletisim için kullanilan bir kabuk, yararlanarak komut satiri arayüzü uygular.

Linux hosting kullanan oldukça az. Bu hosting sunuculari da masaüstü gibi genel amaçlar için kullanilabilir, ancak gömülü sistemler olusur çesitli amaçlar için uzman olabilir, güvenlik, bilgisayar mimarisi destegi, istikrar, belirli bir dil ya da bölgeye lokalizasyonu, gerçek zamanli uygulamalar için destek, belirli bir masaüstü ortami için bir taahhüt olarak veya belirli kullanici gruplarinin hedef için.

Linux Dedicated Server web hosting donanim sistemleri çesitli için optimize edilmis ve dünyanin en hizli süper 10 için önde gelen isletim programi bir çok favori internet barindirma hizmeti olabilir. HostGator web hosting çare bu tür sunar ve bir HostGator kupon istihdam kendi Linux Planlari herhangi almadan önce hizmetlerini girisimi için büyük bir yoldur.