linux hosting vs Windows hosting

Linux hosting ‘Linux’, özgürce gelistirmek, kullanmak herkes için kullanilabilir özgür yazilim kavramini dayali bir açik kaynak kodlu bilgisayar isletim sistemi, degistirmek ve hatta yeniden dagitma gelen onun dogum izleri. Pencere barindirma, diger taraftan, özel bir yazilim Microsoft ürün olup, burada, Windows isletim sistemi ile ilgilidir.

Bir açik kaynak isletim sistemi olan bu yana, Linux hosting Windows hosting daha ucuz olma egilimindedir. Linux, Apache, MySQL ve PHP / Perl / Python – Ayrica, Linux barindirma LAMP sunucu yazilim kombinasyonu temel direklerinden biri olarak kabul edilir. Web gelistiriciler arasinda Linux hosting Popülerlik pek çok açik kaynak yazilim olusturulmustur ve sürekli seçici web meraklilari arasinda ücretsiz kullanim için olusturulmaktadir gerçeginden karar olabilir.

Bir Linux hosting veya Windows hosting webmaster kendi web sitesinde ile ilgisi teklif ne baglidir büyük ölçüde olacak seçer olsun. Burada Linux hosting ve Windows hosting hem de hizli bir özet oldugunu.

linux hosting

Eger hosting ihtiyaçlari için açik kaynak kodlu yazilim kullanarak sürekli seçenekleri oldugunu göz önüne alirsak Linux barindirma iyi bir seçimdir. Linux hosting isletim sistemi giderek en popüler programlama dili haline geliyor PHP ile tam uyumlu oldugu anlamina gelir.

Linux tüm dünya ve sayisiz uygulamalari yeniden yazilmis ve her zaman test, kaleme ediliyor üzerinde programcilar pratik bir üreme alani oldugunu hatirlamak önemlidir. Ne bu basit açisindan anlamina gelir Linux barindirma her zaman yeni kesifler taze hava saglamak için kapiyi açik tutmak olacaktir. Hevesli bir kullanici için, hiçbir sey bu açidan Linux barindirma yener.

Linux hosting ile diger avantaji ucuz olmasidir. Neden? En uygulama yazilimi kurulumu ve kullanimi ücretsiz oldugu için, hosting maliyet sunucularin sadece bakim düsürülür. Özel yazilim yüklü olmadigi için, birçok genel giderleri Linux barindirma durumunda kaçinilir. Bu saglayicilar Linux hosting müsterilerine maliyet avantaji geçmek hosting saglar.

Burada kolayca Linux hosting olarak kullanilabilir çok PHP popüler açik kaynak uygulama yazilimi bazi örnekler, vardir.

e-ticaret alisveris sepeti: os ticaret, zen-cart
içerik yönetim sistemi: drupal, php-nuke, mambo
Blog: wordpress, çekirdegi cm
fotograf galerisi: 4images, coppermine

Windows hosting

Windows hosting ana sunucu için Microsoft’un özel Windows yazilimi kullaniyor. Linux hosting aksine, Windows hosting öncelikle Microsoft’un kendi ürün ve hizmetleri ile entegrasyon saglar. Dinamik web içerigi planliyorsaniz Örnegin, SQL veritabanlari ile baglantili oldugu Microsoft tarafindan olusturulan iki, programlama dili olarak ASP (Active Server Pages) veya ileri ASP.NET kullanmak zorunda.

Eger veritabani olarak MySQL seçerseniz Ilginçtir, Linux hosting veya Windows hosting ya tercih edebilir, ama durumda veritabani için seçtiginiz MS Access, seçenek yalnizca Windows ev sahipligi yapiyor.

Windows hosting favori komut Perl ise bu nedenle, sizin için hosting Linux olmak zorundadir, CGI / Perl için sinirli destek vardir. Öte yandan, FrontPage kullanicilari için iyi haber aslinda özel bir Microsoft ait yazilim uygulamasi olmasina ragmen, birçok Linux barindirma destegi FrontPage uzantilari yapmak olmasidir.

Windows hosting için kullanici arayüzü ikisi arasinda çok daha basit olduguna dair bir tartisma vardir. Ancak, geç Linux hosting de bu puani gelistirdi.

Maliyet analizine gelince, Windows hosting de gibi Windows sunuculari Linux hosting için kullanilan sunuculara kiyasla, pahali olmasi nedeniyle, çünkü özel yazilim sadece pahali, ama.

özetliyor

Üzerinde Parlatici, ne ortaya Linux hosting ve Windows hosting seçiminde arasindaki belirleyici faktörlerdir web sitesi ve gelecekteki planinin amaci olmasidir. Emin olmak için, tüm ciddi barindirma saglayicilari, birlikte degisen, Windows hosting ve Linux hosting hem de bir seçenek sunacak.