linux hosting açikça

Bunun yerine bir web sitesi çalistirmak için Microsoft Windows tabanli teknoloji kullanarak, pek çok insan gerçekten iyi bir alternatif olarak Linux barindirma güveniyor. Çogunuz muhtemelen simdi bildiginiz gibi, Linux çalistirmak yapar kod kamuya açik, hangi bir açik kaynak isletim sistemi oldugu anlamina gelir. Tüm dünyada insanlarin her gün sistemin daha iyi ve daha iyi yapma imkani olmasi nedeni budur! Pencereler gerçekten Linux daha çalistirmak için daha kolaydir, ancak Linux sagladigi basarisizlik sansi Windows isletim sistemi için daha çok küçüktür. Bu çalisan web siteleri için Linux çok yararli yapan seydir.

Su anda piyasada bulunan çesitli teknolojiler vardir, hepsi Linux barindirma amaçlar için kullanilmaktadir. Zaman deger ilk teknoloji PHP. Bu program sunucu üzerinde çalisan, yani bir sunucu tarafi dilidir, bu fiziksel olarak degil bilgisayar sayfayi görüntülemek için kullanilan daha, web sitesi depolayan bilgisayar. PHP dinamik web sayfalari üreten bir programlama dilidir. Bu görüntüleyen kisi, örnegin bir form doldurarak bir seyi yanit olarak görünüm ve içerigi degistirebilirsiniz sayfalaridir.

Birçok programci arasinda çok popüler olan olan programlama dillerinden biri Python adli biridir. Nispeten gelismis, fakat birçok programlama dilleri daha anlamak daha kolaydir. Python da programcilar degisikligi kalici yapmak zorunda kalmadan bir program için bir taslak degisiklik yapmak ve hemen etkilerini kontrol etmek için yetenegi verir. Diger dillerde sadece semboller kullanmak nerede Python sik sik Ingilizce kelimeler kullanir.

MySQL web siteleri için kullanilan bir veritabani sistemidir. Böyle belirli bir boyutu ve maliyet özellikleri için bir emlak sirketi izin site ziyaretçileri arama gibi birçok farkli özellikler için kullanilabilir.

Bir web sitesi olusturan bilgi organize bir daha esnek bir yöntem Genisletilebilir Isaretleme Dili XML vardir. XML temelde bir web sitesi sahibi kendi sitesinde bilgiler üzerinde daha fazla kontrol anlamina gelir. XML ile, etiket herhangi bir türü kullanilabilir. Örnegin, bir reçete içeren bir sayfa içinde, bir parça metin madde veya emniyet uyari olarak etiketlenmis olabilir. Eski HTML sistemi ile, bilgi her parça sadece kalin veya italik gibi görünüm, için etiketli oldu. XML daha önce kullanilan tekniklerle belirgin bir gelisme saglar nedeni budur.

Yani, seçtiginiz teknoloji olursa olsun, gerçekten önemli tek bir sey birini yaparak niyetinde ne bir ipucu yasiyor.