kisir rekabet görünümünde, ipuçlari geçerli bir web barindirma hizmeti aramak için

Dogru web barindirma hizmetleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazi faktörler vardir. Maksimum sunucu uptime, sunucu alani ve bant genisligi ihtiyaci, sunucu platformlari, fiyat ve teknik destek gibi özellikleri bir web barindirma hizmeti saglayici beklenen olmalidir.

Çok sayida servis saglayicilar en iyi planlari temin ile, en hosting paketleri ayni web teklif beri uygun web barindirma hizmetleri için tercih zordur.

Yüksek sunucu uptime uzman web barindirma hizmeti saglayici önemli bir yönüdür. Sirketler 98-99 yüzde sunucu uptime garanti web barindirma hizmetleri için bakmak gerekir. Önceden Firewall seçenekleri ve yüksek performansli sunucular, yüksek Sunucu çalisma süresi Optik saniyede, yedekleme sistemleri basina 155 Megabit kadar tasiyici hatlari kullanarak yüksek hizli internet ile elde edilebilir. Güvenilir bir servis saglayici maksimum çalisma süresi garantisi saglanmasi için bu önemli teknik yönleri üzerine zaman ve kaynak yatirim.

Bir diger önemli faktör sunucu alani ve bant genisligi gerekliliktir. Bir web sitesi grafik ve video içerigi büyük miktarda ya da az içerik, sunucu alani ve bant genisligi ihtiyaci uygun web hosting hizmeti seçmeden önce öncelikleri arasinda yer olarak kabul edilir olup olmadigi. Görüntü, ses ve video içerik bulunmaktadir web sitelerini 1GB veya daha fazla disk alani sunan hizmetler için dikkat gerekir. Bir web sitesi en az içerik varsa, 500MB disk alani 200MB yeterlidir. Servis saglayici barindirma bir web büyük trafik çekmek web sitelerine ayda 100GB 40GB bant genisligi saglamak gerekir.

Windows, UNIX ve Linux gibi platformlar bir web hosting plani programlama ortami belirler. Bir web sitesi gerektiriyorsa ASP (Active Server Pages), Cold Fusion, Microsoft Access, Visual Basic veya Microsoft SQL veritabani, o zaman Windows platformu destekleyen bir web barindirma hizmeti seçmek önemlidir. Bir web sitesi PHP, Perl, SSI, CGI veya MySQL veritabani da dahil olmak üzere programlama dilleri dayanir Ama, bu Linux ya da UNIX platformu dayanan bir hosting plani seçmek için daha iyi olurdu.

Ayrica, ucuz bir web barindirma hizmeti saglayicisi seçerek kendi artilari ve eksileri vardir. Onlar daha yüksek bant genisligi ve sunucu alani sunan, ancak daha az güvenilir olma egilimi olabilir. Sunulan hizmetler amatörce olabilir gibi pahali bir ev sahibi seçimi bazen, pahali bir hata olabilir. Bu gibi durumlarda, bu hizmet geçerli referanslari ve geribildirim tarafindan desteklenen saglamak için tavsiye edilir.

Son olarak da, saglayici barindirma bir uzman web canli sohbet, SSS, 7/24 e-posta destegi ve Ücretsiz telefon destegi dahil olmak üzere birden destegi ile donatilmis olmalidir.

Özetle, güvenilirlik, güvenlik ve hizmetlerin diger ürün yelpazesine hakkinda güvence olabilir, ancak iyi bir web barindirma hizmetleri en iyi seçmeden önce dikkate alinmasi gereken birçok önemli faktör vardir.