kesinti için sitenizi izlemek için nasil

Oturup günün her saati kendi web sitesi performansini izlemek hiçbir profesyoneller vardir … sadece mümkün degildir. Web sitenize ulasmasini ziyaretçilerin giris yapmasini önlemek kesinti ya da diger konularda yasaniyor Yani, nasil biliyor musunuz?

Birçok hizmet artik kendi sitesinde bir göz tutmak için ihtiyaç duyan herkes için vardir. Çok profesyoneller için soru “Bir web barindirma hizmeti için ödeme, onlar bana izin vermiyorsun?” Genellikle Ne yazik ki bu sorunun cevabi “hayir”. Çogu web hosting saglayicilari sadece onlar barindiran sayfalarin binlerce izlemek için yetenegi yok. Onlar sorun giderme ve sorun yasamiyorsaniz müsteriler için her türlü destegi saglamak, ama onlar gece gündüz çalisma süresi garanti edemez.

Birçok web barindirma saglayicilari böyle bir% 99.9 teminat olarak uptime etrafinda bazi zirhli garanti, yapmaya basliyor olsa da, tüm bu demeçler vermeye haziriz. Bu kadar çok is izleme hizmetleri biri kullanmak nedenidir. Bu ücretsiz ve ücretli planlari olarak mevcuttur, ancak bunlarin tüm yararlari büyüktür.

Genel olarak, hizmet sitenin fonksiyonu ölçmek için program veya komut dosyasi çesit kullanacaktir. Herhangi bir zamanda bir site asagi giderse izleme hizmeti e-posta, cep telefonu ya da baska bir tercih edilen iletisim yöntemi ile yapilabilir web sitesi sahibi, uyaracaktir. Onlar çesitli sekillerde çalismak, ancak çogu yaklasik olarak her on dakika veya daha az bir hesap sahibi sitesinin durumunu ölçmek. Herhangi bir izleme alani asagi gitmeli en kolay sayisiz siteleri izlemek ve tüm hizmet bir basarisizligi önlemek için birden fazla yerde yapmak.

Tam olarak ne için izleme hizmetleri görünüyorum? Genellikle, web sitenizin kullanilamaz asla emin yapiyoruz. Onlar seyleri düzeltmek için mümkün olmayacaktir, onlar site kapali olup olmadigini aninda bildiririz. Hizmet olmadan da birkaç saat satis reklam ve kaybina bosa dolara kadar ekleyebilirsiniz. Bu e-posta veya telefon ile sorunlar çözülmüs ve site kullanima hazir hale getirmek web hosting sirketi ile temasa anlamina gelir.

Ayrica, bir kontrol servisi mi kullaniyorsunuz ayrica hosting saglayici kendi sözlesme sartlarini yerine ise bir web sitesi sahibi bildirir ve saglayici yanlis oldugunda ya da olmadigini kanitlamak için geçerli bir kagit izi kurar. Bu, servis garanti edilen uptimeskorumak altina düserse ücretler bir geri almak için yardimci olabilir.