isiniz için 5 basit soru web hosting

* Isiniz için en iyi hosting saglayicisi mi ariyorsunuz en az zor olabilir. Herhangi bir yanlis seçim ya da acele karar giderek rekabetçi bir pazarda kayip satis ve kalp agrisi neden gelir neden olabilir. Böylece, ilk ve en önemli soru ortaya çikiyor: Eger hosting ne tür ihtiyacim var?

Is amaçli, ücretsiz hosting genellikle tedbirsiz oldugunu. Bu güvenilmez ve yavas olabilir. Birçok ücretsiz host da is olumsuz etkisi olacagini reklam ile web sitenize çikmaza.
Hosting hizmetleri, diger taraftan, bazi küçük ve orta ölçekli isletmeler için etkili olabilir. Hatta bazi büyük isletmeler zengin özelliklere sahip bir hosting plani üzerinde de yapabilirsiniz. Hosting web sitenizin online için uygun bir yol olabilir, ama zaman zaman web sitenizde bir sunucu üzerinde birden fazla web sitesi olacak gibi arzu daha yavas çalisabilir.

Is kendi sunucu satin nerede Collocated ev sahipligi yapiyor. Hosting saglayicisi sonra ag ama baska bir sey koruyacaktir. Sunucu korumak ve ortaya çikan sorunlari dikkat çekmek için biri için kiralamak veya dis kaynak gerekir. Bu daha büyük bir masrafa yol açar, ancak hosting deneyim genellikle güvenilir ve güvenlidir.

Dedicated hosting daha ucuz bir seçenektir. Bir web sitesinden bir sunucu kiralama olarak düsünün. Tek basina web sitesi ve sizin bu sunucuda olacaktir. Orada sinirli destegi ile birlikte geliyor barindirma adanmis yönetilmeyen veya saglayici barindirma simdi sunucu kapsamli teknik destek, bakim ve yönetim saglayacak hangi hosting yönetilmektedir. Barindirma adanmis ile güvenilirlik ve güvenlik yüksek düzeyde bagli olabilir.

* ‘Çalisma süresi’ nedir? Bir is web sitesi için mümkün olan en yüksek çalisma süresi önemlidir. Bile en az% 99 kesintisiz hizmet garanti edemez bir dizi düsünmüyoruz. Onlar kendi sunucusu uptimeskorumak sekmeleri tutmak ise ev sahibi sorun. Özellikle iyi bir web barindirma yapmaniz gerekir. Onlar kendi sunuculari izlemek düzgün hizla belirlemek ve sorunlari çözebilir. Ayrica hizmet gerçekten ne kadar güvenilir ögrenmek için bir yoldur. Yalnizca web genellikle çevrimdisi oldugunu bulmak için ev sahipligi için ödeme istemiyorum.

* Ne kadar bant genisligi servis edilir? Web siteniz için çok az bant genisligine sahip bir plan seçmek istemiyorum. Öte yandan, size ihtiyaciniz olmayan ya da kullanmak asla bant genisligi bir bereket için ödemek istemiyorum.
Bant genisligi miktarini esas veri ay boyunca ag üzerinden geçebilir ne kadar söyleyecektir. Eger bir hosting paketi ile sahip daha fazla bant genisligi, daha fazla web sitesi trafik web sitenize her ay almak ve islemek için yapabiliyor. Ayni zamanda bir ‘ek bant genisligi’ seçenegi dikkate deger olabilir. Web sitenizin her zamankinden daha fazla trafik oldugunda bu ay bazi zaman kaybi verecektir. Bazi ekstra bant genisligi olan herhangi bir ayda geçkin ücretleri ödemek zorunda kalmamak için size yardimci olacaktir.

Eger hosting için alisveris baslamadan önce ihtiyaciniz olacak ne kadar bant genisligi tahmin edin. Örnegin, ziyaretçilerin X sayfa boyutu tahmini sayisi görüslerinin X beklenen sayisi X 30 gün çarpin. Web siteleri, çok faktör bu, hem de kendi yüklenenler ve e-posta sunuyorsa.

* Mevcut ek özellikleri nelerdir? E-Ticaret belki de online bir is için çok önemlidir. E-ticaret hosting kullanarak, kolayca herhangi bir genis teknik bilgi için gerek kalmadan online ürün ve hizmet satabilirsiniz.

Bir SSL sertifikasi önemli bir e-ticaret özelliktir. Bu müsterilerinizin özel bilgi korumanin bir yöntemdir. Bu Internet üzerinde baskalari tarafindan erisilebilir kisisel veri veya ödeme bilgileri olasiligi istemiyorum. Müsterileriniz korumak ve güvenli bir siparis süreci sunarak, müsteri sizden satin almak için çok daha egilimli olacaktir.

Bazi web host özellestirilebilir e-ticaret paketleri saglayacaktir. Size web sitenizin verimliligi artirabilir ve umarim daha da satis yapmak mümkün olacak Bunu yaparken web sitesi (alisveris sepeti, web sitesi istatistikleri, güvenli erisim, e-posta hesaplari, vb) için gereken özellikleri seçebilirsiniz. Ancak, her zaman sarj ve sizin için ödemek zorunda bu ekstralar ücretsiz olarak verilmektedir bu hizmetleri ayirt.

* Ne destegi mevcut? Her zaman 7/24 müsteri destegi sunan bir host saglayici için bakmak gerekir. Hiç hosting ile ilgili sorunlar yasiyorsaniz, bunlari hemen çözüldü isteyeceksiniz. Web sitenizin hiç bu size müsteri ve gelir kaybi olabilir o zaman çevrimdisi olmali.

Hosting sirketi ne deneyimi var mi? Herhangi bir ana bilgisayar ile imzalamadan önce, onlari satis öncesi test biraz vermek iyi bir fikir olabilir. Bu, destek ekibi ne kadar samimi oldugunu görmek ve ne kadar süre sorulariniz cevap almak için bir firsattir.

Bant genisligi, disk alani ve web siteniz için gerekli uygulamalari ile sunan bir ev sahibi aramak için zaman ayirin. Ev sahibi kisa bir süre için is yapilmis ve istikrarli görünür oldugundan emin olun. Onlar istihdam kaç isçi ve nasil pek çok web sitesi su anda ev sahipligi yapiyor isteyin. Bir kaç hafta içinde yok olacak bir firma ile ev sahipligi yapmak istemiyorum.

Bu ev sahibi amaçlanan web sitesi hakkinda biraz anlatmak için iyi bir fikir olabilir. Site ve nasil gerçeklestirmek için site ariyorsaniz amaci nedir? Ayrica ev sahibi kendi hosting ekipmanlari hakkinda bazi sorular sorabilirsiniz. Onlar kendi ve kendi veri merkezi faaliyet olmadigini ögrenin. Kendi sunucularinda kendi veri merkezi ve özellikleri hakkinda bilgi isteyin. Bu yazilim ne tür kullaniyorsunuz? Kendi isletim sistemi nedir? Bu gibi sorular barindirma hizmetleri hakkinda daha fazla anlatmak ve personel barindirma hizmetleri konusunda ne kadar bilgili görmek için yardimci olabilir.

Bu bir is için ideal olabilir bir hosting saglayici, sizin için uygun olmayabilir gerçeklestirmek için önemlidir. Çogu insan maliyet esas nihai karar. Ancak, zaman ayirin ve dikkatli bir sekilde mevcut oldugunu dikkate uyarmak. ‘Sizin için ne ödeme olsun.’ Sizin isletmeniz ev sahibi için mutlu avcilik: Her zaman atasözü hatirliyorum!