gerçekleri barindirma adanmis sunucu

Eger barindirma seçenekleri arastirma yapiyorsaniz, kesinlikle adanmis sunucu barindirma düsündüm ve hatta özel bir sunucu biraz pahali olduguna inanilmaktadir olabilir, ancak adanmis sunucu barindirma tamamen yararlari tanir mi?

Öncelikle diyelim basit gerçegiyle yüzlesmek; internet sitesinde en çok paylasilan bir web sunucu barindirma barindirilan. Baslica nedeni fiyattir. Paylasilan web sunucu barindirma adanmis bir sunucu daha az iyi bir anlasma maliyeti. Internet sitesinde paylasilan bir web barindirma sunucusu üzerinde var sayisi 1500 ile 2000 sitelere her yerde olabilir. Paylasilan web hosting sunucusunda sitelerinin sayisi disk alani availableness, site ve genel hizini basina izin bant genisligi nedeniyle degisecektir. Paylasilan web hosting güvenilir ve en az sorunlari var iken, özel bir sunucu sitenizin (ler) ev sahipligi avantajlari vardir.

Web hosting için Özel bir sunucu size özel site (ler) adanmis bir sunucu var izin verir. Ayrica, özel bir sunucu size sunucu kontrol ve yönetmek için tam yetki saglayacaktir. Bir kez web hosting için özel bir sunucu üzerinde karar, adanmis sunucular adil bir anlayis olmasi gerektigini.

Eger sitenize trafik önemli ölçüde artmistir ve sitenize yüklemek için çok zaman biraz aliyor belirlemek kez barindiran özel bir sunucu bakmak gerekir. Eger barindirma adanmis sunucu için gitmek gerektigini olmadigini sitenize trafik analizi söyleyecektir. Gerçeklestirmek için temel sey bir kez web sitesine erisim çok sayida kullanici olmasi, daha iyi bir adanmis sunucu barindirma ile barindirma paylasilan web yerine vardi.

Eger teknik uzmanlik sunucuya kendiniz yönetmek varsa hemen hemen tüm adanmis sunucu barindirma saglayicilari teknik destek için hitap ederken, daha kolay bir çok sey bulacaksiniz. Ancak, ne zaman kendiniz sunucu ile basa çikmak mümkün olmayacaktir olacak ki tespit, barindirma yönetilen sunucu için seçin.

Bu alternatif web hosting adanmis olmasi ama onu yönetmek için beklenen uzmanliga sahip olmayan isteyenler için özel oldugunu. Eger özel bir hosting sirketi tarafindan yönetilen bütün bir sunucuya sahip olmak için bu hizmeti saglar.

Özel bir sunucu diger web siteleri ile sunucu (paylasilan web hosting gibi) paylastirmak degil gibi, size sunucu islemi üzerinde çok daha fazla kontrole sahip oldugunu göreceksiniz. Bu, sadece özel bir sunucu, sunucu yani yükleme programlarina degisiklik yapma daha iyi kontrol ile senin biridir ek özellikler eklemek ve kendi sunucu oldugunda genel ince ayar iyi bir anlasma yumusak hale geldi.

Tek engel maliyetidir. Maliyeti barindirma adanmis sunucu paylasilan web hosting ile karsilastirildiginda olarak adanmis sunucu için daha büyük bir ödemesi gerekmektedir yönetilmeyen bir sunucu daha pahali basardi. Hepsi ayni, tesisleri fazla maliyet telafi.

Eger kendiniz web sunucusu çalistirmak ve yönetebilirsiniz düsünüyorsaniz nedenle, yerine yönetilen bir adanmis sunucu daha barindirma yönetilmeyen bir adanmis sunucu web tercih olmalidir.

Eger bir hosting saglayicisi seçtiginizde, bu sizin iyi bir ag istikrar, güvenilir çalisma ve karmasik uygulamalarin çalisma kolayligi saglamak gerektigini göz önünde bulundurmalidir. Özel bir sunucu barindirma saglayici onlarin online varligi hakkinda ciddi olan herkes için mükemmel bir çözüm olabilir.