Eger barindirma küçük isletme web için bir Colocation hizmeti kullanmalisiniz

Web hosting için Colocation kullanmayi düsünüyorsaniz, bu benzersiz bir web sitesi barindirma seçenegi içine dalma almadan önce bilmeniz gereken bazi faktörler vardir. Co-Location herkes için mükemmel bir seçim degildir. Eger sinirli para ile çok küçük bir isletme iseniz, o zaman bir Co-Location hizmeti kullanilarak muhtemelen ihtiyaç olmayacaktir.

Daha güvenilir web hosting ihtiyaci olan bir gelismekte olan küçük isletme var mi?

Co-Location, standart web hosting daha fazla özelliklere sahiptir. Ayrica daha pahali ve her sirket için ideal bir çözüm degildir. Eger ihtiyaci var mevcut web barindirma tarafindan karsilanmaktadir degildir büyüyen küçük bir isletme olan, ancak, daha sonra Colocation için ekstra maliyet degerli olabilir. Eger güvenilirlik ve hiz ile ilgili sorunlar sahip oldum, ayrica, o zaman barindirma hizmeti Colocation saglayabilir Hacimli disari gücü gerekebilir.

Bir metropol var mi?

Gerekli veya arzu degildir, çünkü Co-Location her zaman küçük sehir ve kirsal alanlardaki mevcut degildir. Eger sirket ofisi ya da yere operasyon yakin bir tesis bulabilirsiniz eger zaman zaman sunucu yükseltmeniz gerekir, çünkü sizin için daha uygun olacaktir.

Bu yetenek ve kendi sunuculari korumak için ihtiyaç var.

Kendi sunuculari ve kullanim Colocation kendi zaman, gerektigi sekilde yükseltme yapmak mümkün olacak. Bu islem için baska bir sirketin kaprislerine degil, çünkü bu uygun olabilir.

Daha fazla güvenilirlik, daha fazla hiz, daha fazla güvenlik?

Bir Colocation tesiste sunuculari barindirmak için seçerseniz, o zaman muhtemelen hiç web siteleri nedeniyle elektrik kesintileri inisi ile ugrasmak zorunda kalmazsiniz, vb Bu Colocation saglayicilari yedek güç jeneratörleri ile donatilmistir çünkü ve hazir güç konulari ele. Onlar bu tür sorunlari için plan. Eger özel bir tesiste ev sahipligi yapti kendi özel sunuculari var çünkü daha fazla hiz olsun. Daha hizli hizmet gerekiyorsa, size sunuculari kendinizi yükseltin. Daha iyi yazilim gerekiyorsa, bunu kendiniz yükseltin. Bunu etrafinda almak için bir sirket için bekleyen rahatsizlik katlanmak zorunda degilsiniz. Ayrica daha fazla güvenlik olsun. Colocation tesisleri daha güvenilir ve kurmak ve güvenlik yüksek standartlarda tutulur. Bu tesisler için operasyon olarak düzgün ve sorunsuz mümkün oldugunca çalismasini saglamak için vardir.

Dikkate alinmasi gereken diger önemli faktörler:

Eger tamamen sizin sehrin baska bir yerinde veya baska bir sehre tasirsaniz, fiziksel rahatsizlik neden olabilir baska bir Colocation saglayici, için sunuculara tasimak zorunda kalirsiniz. Bir Colocation saglayici de kendi sunucu barindirma zaman dalgalanan masraflari için hazirlanmalidir. Genellikle sabit bir oran tahsil edilmeyecektir. Sizin oranlari her fatura döngüsü sirasinda sunucu üzerinden devredilmistir ne kadar veri baglidir. Is büyüdü ve size Colocation kullandiginizda olsun ekstra hiz ve güvenilirlik gerekiyorsa, o zaman siddetle düsünmelisiniz.