Eger bant genisligi anliyor musun

Bu web hosting gelince, bant genisligi en önemli yönleri ve sizin için uyanik olmak gerekir önemli bir kaynaktir biridir. Yani bant genisligi nedir? Çogu insan veri aktarimi olarak ayni sey, söyleyeyim. Yakindan iliskili olsa da, bant genisligi ve veri transferi iki tamamen farkli hayvanlardir. Veri transferi, belirli bir süre içinde aktarilan veri miktari ise bant genisligi kez transfer edilebilir veri miktarini ifade eder. Ziyaretçiler ile gelip sitenizden veri aktarimi saglayan köprü olarak bant genisligi icraat yana, bant genisligi esas veri transferi bir ölçüsüdür. Bu var mi? Umarim.

neden bant genisligi kadar önemli?

Bant genisligi web sitenize kesinlikle çok önemlidir. Yeterli olmadan, sayfalari çok ziyaretçi böyle korkunç bir performans tahammül onlar dönmek istemiyorum, inanilmaz yavas yük olabilir. Eger yeteri kadar bant genisligi ile çalisan ve bunu asmak için ne degilseniz, siteniz tamamen erisilemez olabilir. Hiçbir sey okumak ama “webmaster onlarin bant genisligi sinirlarini asti” siteleri benim adil bir pay kostu ettik. Bu bir fazlasiyla atlama dan tedarik almak zorunludur böylece çevrimiçi kimliginizi yansitan istedigim bir sey degil.

bant genisligi belirlenmesi gerekiyor

Sinirsiz alan adi barindirma, sinirsiz disk alani, sinirsiz bant genisligi – – bunun adi, onlar var hiç süphesiz sirketlerin reklam “SINIRSIZ” her sey web bir çete üzerinde çalisir. En yolu bu gidelim – sinirsiz bant genisligi veya baska bir sey diye bir sey yoktur. En güçlü sunucu donanim de kendi sinirlari ve bant genisligi, onun özgür degil, web hosting saglayicilari bunun için ödemek zorunda vardir. Onlar sadece bir sonsuz miktarda kullanmasina izin mi saniyorsun? Evet dogru, diliyorum.

Yani, kadar hile olarak boyunlarina için her web hosting sirketi ile, nasil bir ihtiyaç duyduklari ne kadar bant genisligi biliyor? Sen tam miktari belirlemek için bir sertifikali dahi olmasi gerekirdi ama daraltmak için birkaç yolu vardir.

web mimarisi

Eger bant genisligi mütevazi bir ya da saglam bir miktar gerektirir olmadigini belirlemek için en kolay yollarindan biri sitenizin mimarisine ele almaktir. Örnegin, sadece çogunlukla metin ve birkaç fotograf içeren bir site olan planliyorsunuz? Eger öyleyse, tasarim bu tür çok fazla bant genisligi gerektirmez. Sitenize ses ve video dosyalari gibi medya-zengin içerigi olusur ise Öte yandan, bant genisligi önemli bir miktar ihtiyacimiz var. Bu baglamda, dosya sayisi, boyutu ve türü sitenizin gerektirir ne kadar bant genisligi belirlemede önemli bir rol oynayacaktir.

web sitesi trafigini

Bant genisligi ihtiyaçlarini belirlemek için baska bir yolu da tahmin ne kadar trafik bir tahmin almaktir. Olsa denemek – Hatta henüz çok tabii ki tam bir sayi ile gelmeyecek site yarattim. Bu size sadece arkadaslari ve ailesi tarafindan görülecektir bir karsi zor is amaçli tesvik oldum bir site için çok fazla bant genisligi ihtiyaci oldugunu düsünüyorsunuz kolaydir. Benim tavsiyem aylik trafik ölçmek için olanak saglayan web istatistik araci ile birlikte bant genisligi bol miktarda sunan bir web hosting sirketi, ayda her yerde 300 ila 1000 GB, bulmaktir. Yarar Bu tür aylik trafik ve ayni zamanda ne kadar bant genisligi tüketilen ediliyor görüntülemenize olanak saglayacak. Oradan, size yeterli olmadigini belirlemek ya da daha büyük bir pakete yükseltmeniz gerekir olabilir.