bu insanlar neden gerekli oldugunu Tayland etrafinda, halt bir denetim nedir

Çogu insan kavrami denetim duydum ama nadiren gerçekten aslinda ne anlama geldigini biliyorum. Eger bir denetim daha sonra uygun yerde olan ne oldugunu belirlemeye çalisiyor da olmali. Bagimsiz denetimimiz, genellikle bir is, sirket ya da bir erkek ya da kadinlarin mali kayitlarini onlar kesin olarak dogru sirayla dogru kontrol edildigi bir muhasebe tekniktir.

Dürüst olmayan sirketlerin bu fonlarini en yanlis veya zimmet ortaya çikarabilir olarak bagimsiz denetim korku ise hemen hemen tüm vergi mükelleflerinin, bir iç gelir servis denetim korku. Bagimsiz denetimimiz, sirket dürüst tutmak yardimci olur ve ek olarak sadece çalismakta oldugunuz kurumdan mali durumu hakkinda isveren ile birlikte yatirimcilara güvence.

Denetimlerin temelde iki tür aslinda vardir. Bunlar.:
* Iç denetimler
* Bagimsiz denetim

Denetimler sik ??sik herhangi bir taraflilik olmadan gerçeklestirilir.

Sirket ile iç denetimler genellikle bu ilgili kurulusun muhasebe departmani ile yürütülmektedir. Bu isterseniz farkli mali tutmak ve sirketin kamu ticaret sorunsuz gidiyor gerektigini görmek için, ve ayni zamanda raporlari belirli tarafindan inceleme için elde edilebilir olup olmadigini ögrenmek için düzenli iç denetim kontroller çok çesitli sirketler gerçeklestirmek oldugu görülmektedir hissedarlari.

Özellikle harici veya bagimsiz denetim sadece dis denetim hizmetleri sunan uzmanlasmis bir profesyonel muhasebe sirket gibi tatil yapilir.

Her iki durumda, ödenecek banka ifadeler, defterleri, vergi bilgileri, rulo disari kabuk, resmi yayinlanan raporlar, iç mali raporlar, alacak ve hesaplari da dahil olmak üzere kurulusun mali kayitlari incelenip olacak. Bir denetim sirasinda, is kayitlari onlar tamir ve karsilanmasi, böylece farkliliklar ve yanlisliklar her türlü aramak için yakindan denetlenir.

Denetim yapilmasi birçok sirket arti kuruluslar için çok önemlidir. O neden birçok nedeni vardir.

Bir denetim yaygin kesfetmek içine en etkili muhasebe hatalari getiriyor. Ayrica, denetim döneminde fonlarin zimmete para geçirme (varsa) gibi ugursuz sikintilar ilgi odagi haline getirilebilir. Mali genellikle kendilerini bu kararlarin yani sira, organizasyonlari kurtarmak için bazi yanlis finansal kararlar bulmak mücadele kuruluslar daha sonra çok yakin bir denetim tarafindan açiklanmistir.

Öge böylece denetimimiz, ayrica bu fonlarin yüksek kötüye ile iflasin esiginde bir sirket eger açiklamaktadir olur. Bu farkliliklar denetimler yoluyla maruz oldugu yerde Worldcom ve Enron gibi örnekler akla gelecektir.

Herhangi bir hata hakkinda bir bagimsiz denetim tarafindan açiklanir Genellikle, bu sirkete nihai raporda denetçiler tarafindan tamir ediyor. Bazi durumlarda, denetim olasilikla denetim raporu ait bir kopyasini alacaksiniz gibi Borsa Komisyonu gibi bir dis kurum tarafindan siralanir.

Yani, yukari dogru özetlemek için, sirketler yanlisliklar kesip ve bir organizasyon için kullanilabilir fonlarin bu kötüye kullanimi önlemek için denetlenmektedir.