bir web sitesine ev sahipligi ya özel ya da bayi web hosting teknigi seçerek.

Günümüzün hizli tempolu dünyasinda, online is çözümü için piyasada bulunan birkaç ev sahipligi teknikler vardir. Web sitenizde barindirmak istiyorsaniz o zaman ihtiyaçlarinizi karsilayan uygun bir Web hosting sirketi bulmak için arastirma gerekir. Arastirma en iyi gereksinimi uygun Web hosting teknigi karar için yardimci olabilir.

Özel bir Web hosting plani müsteri baskalariyla paylasilmasina gitmiyor bütün bir sunucu kiralayabilirsiniz. Web hosting plani Bu tür paylasilan web hosting teknigi ile karsilastirildiginda birçok faydasi vardir. Bu teknik, stabil hem de esnektir. Müsteri ya da kurulus sunucular üzerinde tam kontrole sahip olacak. Barindirma paylasilan ve barindirma adanmis arasinda çok fark vardir. Barindirma paylasilan durumunda sunucu birçok müsteri tarafindan paylasilacaktir.

Bir organizasyon daha fazla trafik bekledigini zaman, bu durumda adanmis barindirma teknigi yararlidir, hassas içerik ve güvenli-ticaret uygulamalari içerir. Kuruluslarin online is adanmis barindirma hizmetlerini baglidir. Olabilir sunucu yönetimi hosting sirketi tarafindan bir eklenti hizmet olarak saglanacaktir. Özel bir barindirma teknik yatirimlar daha az yük ve daha büyük getiri saglar. Genellikle özel sunucular siralama tesislerine benzer veri merkezleri, yerlestirilir. Bu istikrarli güç kaynaklari ve HVAC sistemleri saglar. Ama donanim saglayici aittir. Genellikle saglayicilar, isletim sistemi ve diger uygulamalar için destek sagliyor. Buna ek olarak, hosting sirketleri hosting yönetmek için çesitli kontrol panelleri sunmaktadir.

Tekrar satma süreli veya hareket daha iyi “satmak” olarak bilinir. Bayi Web hosting birçok küçük müsteriler için bir Web hosting saglayicisi olarak hareket etmek bayi müsteri saglar. Bayi müsteri oldukça büyük bir Web hosting plani satin alabilir ve daha sonra daha küçük parçalar baska müsterilere satmak olacaktir. Hosting satici Web bir istemci baskalarina onun ayrilan alani ve bant genisligi satmak olabilir. Bir bayi hosting en büyük dezavantaji müsteri destek saglamaktadir. Ideal olarak, müsteri destek saglayici tarafindan ele alinmalidir. Burada, saglayici delegeler ayni islemek için haklara sahip bayi için bu görevi.

Hangi seçmek için bir – Dedicated veya Bayi hosting?
Bir karara varmak için bütçenizi ve web sitenizin gereksinimlerine baglidir. Eger personel bilgileri ve blog var bir Web sitesini barindirmasi planliyorsaniz o zaman bir bayi hosting seçenek sahibi olmak için düsünmelisiniz. Bu daha az sunucu kaynak gerektirecektir. Eger çok kritik bilgiler sirketinizin web sitesi ev sahipligi atanan ve bu durumda agir bir trafik bekliyor ise ancak özel bir hosting teknik için gitmek gerekir.

copyright 2009