barindirma esnek sunucu özellikleri

Barindirma esnek sunucu tanimi bir hosting sirketi olarak hareket eder ve tüm isletmeler çözüm sunucu barindirma çesitleri saglayan bir kurulustur anlamina gelir küçük ya da büyük. Onlar tarafindan saglanan barindirma çözümleri sunucusu adanmis sunucular, SaaS hosting, sanal özel barindirma, hosting yönetilen ve barindirma paylasilan içerir.

Sunucu barindirma Bir web bir is ya da kisisel bir web sitesi için bir ev saglayacak ve is ihtiyaci ve web sitesi bagli olarak esnek bir sunucu hosting sirketi sunucu barindirma çözümleri sunuyor.

Özel bir sunucu bir web sitesi sahibinin kontrolü altinda olan bir sunucu. Hosting sirketi sagladigi hizmetleri kontrollü bir sicaklik ve is ihtiyaçlarini yerine, böylece mükemmel bir internet baglantili olarak makine için ev içerir. Adanmis sunucu barindirma tercih edenler genellikle bant genisligi kullanimi için ekstra para tahsil edilir.

Esnek sunucu barindirma altinda kalan baska bir hosting hizmeti yönetilen hosting sirketi sadece kullanicinin makinesi için teknik destek saglamaktan sorumlu oldugu ev sahipligi yapiyor. Donanim, bant genisligi ve diger ilgili konularda barindirma hizmeti saglayici tarafindan islenir. Bu bir teknik ekibimiz var veya sunucu yönetmek için çok mesgul oldugunu olmayanlar için ideal bir seçenektir.

Sanal özel sunucu barindirma ucuz ama iyi bir web barindirma hizmeti isteyenler için idealdir. Bu durumda ise, sunucu iki veya daha fazla isletmeler ve maliyetleri tarafindan paylasilan ve kaynaklar da paylasilir. Böylece maliyetleri özel veya yönetilen sunucu barindirma çok daha düsüktür.

SaaS sunucu barindirma çözümleri, ev sahibi tarafindan sahip olunan ve sonra kiralanan ya da hayir web sitesine kiralanan özel makineler için verilmektedir.

Son olarak bant genisligi ve depolama için çok az talep var ve ayni zamanda yatirim için daha az para sahip olan isletmeler için ideal bir çözümdür paylasilan sunucu barindirma çözümdür. Bu en ekonomik çözümdür ve genellikle islerini baslamistir bu sirketler tarafindan alinir.