barindirilan döviz vs gmail – parçasi iki

Birkaç önceki makalelerinde, ben bir Hosted Exchange çözümü ve bir Google Apps çözüm arasindaki karsilastirma konu tartistik. Bu hala yakan konu baska bir göz atin ve bu makalede karsilastirma devam edecegim.
Bu örnegin, Microsoft Word ve Microsoft Excel kullanarak, ya da isbirligi görevleri yönetmek için Microsoft Outlook olabilir: benim önceki tartismalar bir hatirlatma olarak, BT ihtiyaçlarini diger Microsoft paketi / araçlarini kullanan birinin bakis aldi e-posta , takvim, görevler, kisiler.

Yani burada karsilastirma listesi (burada makalenin ilk bölümünü görmek için çekinmeyin lütfen), ikinci kümesidir. Bu sefer, ben de BT yöneticileri için önemli olan bazi özellikler dahil ettik – mutlaka son kullaniciya önemli degildir seyler, ama kesinlikle BT yöneticisi için bir rekabet avantaji vardir.

Google apps: takim için bir senkronize grup takvimleri. Bu tesis takvimler ve zaman çizelgeleri gibi parça proje zaman çizelgeleri paylasmanizi saglar. Microsoft Sharepoint ve Microsoft Outlook, sorunsuz sirketinizin is akisi için entegre ve grup takvimler senkronize saglayan bir Hosted Exchange çözümü ile birlestiginde.
Toplanti katilimci ve yanitlari: kendilerine sunulan tek seçenek sadece ‘kabul’ veya ‘düsüs’ olacaktir: Sirketinizin bir Google Apps için gitmeli bir Hosted Exchange çözüm yerine arka uç, daha sonra davetlilere bir ‘geçici’ programi yapamaz. Ayrica, bir davet gönderirken, kimin katilim ‘istege bagli’ insanlarin belirleyemezsiniz.
Sinirli sosyal ag özelligi: Kisinin sosyal ag durumunu herhangi LinkedIn bir Windows Live gelen güncellendiginde bir Exchange Hosted arka uç ile, Microsoft Outlook 2010 içinde, haberdar olabilir. Ayrica, basit bir sekilde, söz konusu kisi ile tartismalarin öyküsü olsun.
Blackberry destegi: Bu biraz teknik, ama bir BESx uygulamasi ile, bir Hosted Exchange saglayici müvekkilinin Google Apps için durum böyle degil Sunucu-bir sirket içi Blackberry Enterprise olmasi gerek kalmadan bir Blackberry çözüm ile yayinlanmasini hangi istemci kendi Blackberry Enterprise Server sahip olmasini gerektirir.
Sunucu arama: Google Apps uygulamasi ile ise, bir mobil kullanici sadece ‘indirilenler’ e-postadan arayabilirsiniz, bir Hosted Exchange çözüm arama e-postalarin tüm grup üzerinde yapilacak bir sunucu arama anlam yapabilirsiniz sunucuda bulunur.
Sifreli mail: Gmail ve Exchange Hosted hem de destek vermekte oldugunu, Gmail kendi Postini hizmet için ekstra bir ücret almaz.
Hibrid hizmetleri: Google Apps çözüm barindirilan bir-tek seçenek ise, bir Hosted Exchange böylece altyapisinin bir kismini bulut ve diger kismi yerinde çalistirmak için izin veren bir kurum içi Exchange sunucusu için kombine edilebilir.

Biz teknoloji gelistikçe bu özelliklerin çogu iki çözümleri tarafindan uygulanan olacagini beklerken, bir Hosted Exchange yani sira esneklik entegrasyonu Google Apps uygulamasi ile karsilastirildiginda bir avantaj oldugu açiktir – sizin sirket zaten baska vardir, özellikle Microsoft tabanli çözüm (Microsoft Outlook veya Microsoft Sharepoint) çalisiyor. Bir kurum içi Microsoft Exchange tasirken, bir çok, özellikleri ve arayüzleri çogu zaten size tanidik olacagindan ögrenme egrisi daha küçük kullanicilarin ve BT yöneticileri olacagi gerçegini ekleyin.