b2evolution deneyimli bir blogger bir acemi döner yazilim

Simdilik oldukça uzun bir kez ilgi odagi keyif aliyor blogging yazilimi b2evolution oldugunu. PHP ile yazilmis ve MySQL veritabani tarafindan desteklenen, her web barindirma web siteniz için size tavsiye edecek bu birkaç web uygulamalari arasinda yer almaktadir.

Bu yazilimin güzelligi içeren kapsamli özellik listesi yatiyor
• Çoklu bloglar
Farkli erisim seviyeleri ile • Çok kullanicili
• Antispam araçlari
• Trackbacks ve pingbacks
• Saat dilimi tasima
• RSS ve ATOM beslemeleri
• Resim dosyasi organizatör.
• Ayrica çok dilli, bir Fransiz oldu onun yaraticisi, Francois Planque — baglanabilir bir özellik.

Buna ek olarak, B2 evrim en son sürümü çok daha ilginç özellikleri ile zenginlestirilmis edilmistir:
En yeni sürümü nokta hakkinda konustuk biri yapilandirma dosyasi düzenleme özelligi ile ayrilik oldugunu. Su andan itibaren, tüm yapilandirma görevleri yükleyici veya idari arka uç ile ele olacak.
Buna ek olarak, bu yazilim bir yönetici kullanici kendini sürekli lokavt saglar. Ne Yapmasi gereken kök etki alanindaki bir varolmayan URL’ye admin.php sayfasina yönlendirme etmektir.

Bir diger önemli özelligi B2evolution veda aldigi için istenmeyen korunmasi ile ilgilidir. Bu topluluk çapinda spam filtreleri ile saglanir. Bu B2Eevolution siteleri agrega ve merkezi bir kara liste içine “etiket” spam IP yardimci olur. Diger B2Eevolution bloglar bu spam filtreleme yararlanmistir olsun.

Daha sonra, b2evolution ünlü tam kaplanabilir arabirim ile doludur. Geleneksel blog, bilgi tabani, hata izleyici —- derileri her türlü kolayca indirilebilir ve yeni bir görünüm olusturmak ve blog sitesi için hissetmek kurulabilir.

Ayrica kolayca indirilebilir dil paketleri bir dizi halinde yerellestirme sunmaktadir. Zaten mevcut diller sunlardir:, Norveççe Ispanyolca ve Isveççe Çince, Çekçe, Hollandaca, Japonca, Italyanca, Almanca, Fransizca, Fince, Litvanya,. Kendi dilinizi bulamazsaniz bile, sadece kolayca dile b2evolution yerellestirilmesine yerellestirme araç kullanmak. B2evolution ile çok kendi diline çevirmek gerçekten çok kolay.

Yazilim gerçekten verimli is akisi entegre yardimci olur.
Nasil çalisir? Bir kullanicinin mesajlarini bir makale, bir editör atanabilir zaman. Editörü sonra nihai onay için yorumlara bunlari atayabilir ve daha sonra sadece makale sitede yayinlanmaktadir. Böylece, gerçek izinleri ve durumlari site sahibi ile kalir.

Gelisme sirasinda, b2evolution ayni zamanda özellik listesinde daha da genislemesi izin 3. parti eklenti özellikleri tanitti. Kullanicilar açisindan en popüler eklentileri bazilari, Otomatik P, Greymatter, BB kodu, Texturize (metin biçimlendirme eklentileri), ve grafik simgeler Tekstil vardir.

B2evolution yerlesik RSS 0.92 destegi, RSS 1.0, RSS 2.0, ve Atom mesajlari ve yorumlar hem de besler.

Profesyonel web yayinciligi dünyasina ya da sadece adim gidiyoruz olursa olsun bir eglence dolu aile blog baslatmak istiyor, kapsamli b2evolution platformu kolay kurulabilir, ücretsiz, zengin özelliklere sahip, genisletilebilir blog çözüm verebilir. B2 Evolution ile sürece, bir acemilikten deneyimli blogger için geçis çok hizli ve düzgün olmustur asla.